cinky16
28.01.15,10:24
Ahojte, potrebujem poradiť: pri vyplňovaní DP k dani z MV za rok 2014 som zistila, že v roku 2013 mi chýbalo 1 vozidlo v DP nakoľko sa kúpilo na konci roka....na základe toho, chcem podať dodatočné DP k dani z MV za rok 2013, lenže potrebujem poradiť, či do DDP dávam všetky vozidlá + to ktoré tam nebolo alebo len to 1 dám do dodatočného?
A ak rozdiel dane zaplatím dnes, do ktorého roku účtovať tento rozdiel? nerada by som otvárala starí rok, ide o FO účtujúcu v PU.
Ďakujem za každý názor.
KEJKA
28.01.15,09:33
a musíš podať DDP? Ak sa kúpilo len na konci roka, je dosť možné obhájiť jeho využívanie od 1.1.2014.
Ak chceš alebo musíš podať, tak vyplníš všetko správne - všetky vozidlá a doplatíš rozdiel.
Predstav si, že si na ten náves nezabudla a vypln všetko komplet, akoby bol január 2014, len napíšeš
a/ že ide o dodatočne a dátum, kedy si to zistila
b/ porovnáš podané DP a toto dodatočné a vyplníš tabuľku rozdiely z DDP
zrejme pôvodná hodnota, terajšia hodnota a rozdiel k úhrade.
účtovanie - viacmenej sa môžeš rozhodnúť, ak v roku 2013 bol zisk, doúčtuj ten rozdiel ešte do riadnych nákladov 2014, zostane ti iba záväzok na 345. ten sa vyrovná platbou v roku 2015.
cinky16
28.01.15,09:41
tiež som uvažovala o tom, že dám až od 1.1.2014, ale asi ťažko by sa to obhajovalo, kedže auto jazdí v súprave ťahač + náves a za ťahač sme zaplatili a ten jazdiť nemôže sám...ok, podáme DDP, v oddiely III. je na konci strany rozdiely z DDP, tam vyplním aj tie správne vozidlá? či len to 1 pôjde na spodok, resp. r. 22,23,24? a ako oddiel IV, V? štvrtý vyplniť tak, ako by to malo byť aj s tým 1 vozidlom navyše a oddiel V r. 43 a 44 tiež mi nie je jasné ako vyplniť.
Vopred ešte raz ďakujem za pomoc.
KEJKA
28.01.15,10:21
to strašne zložito popisuješ. Predstav si, že si na ten náves nezabudla a vypln všetko komplet, akoby bol január 2014, len napíšeš
a/ že ide o dodatočne a dátum, kedy si to zistila
b/ porovnáš podané DP a toto dodatočné a vyplníš tabuľku rozdiely z DDP
zrejme pôvodná hodnota, terajšia hodnota a rozdiel k úhrade.
myslím, že ťahač bez návesu môže byť, lebo mohol byť kúpený aj "náhradny" na výmenu
alebo ťahač bol dodaný, ale náves nebol........
len vymýšľam.
cinky16
28.01.15,10:34
kejka, keď ja ti to neviem "dostať" do DP, pretože v oddiely V. riadok 44 = r. 43-r.36 a r. 43 celková daň z dodatočného DP, čiže súčet riadkov 23 z dodatočného priznania, preto mi nie je jasný r. 23, či mám vyplniť ešte aj pri tých správnych vozidlách? pretože ak tak spravím r. 44=r.43-r.36 výsledok je mínusový, čiže daňový preplatok, to je hlupost...tie poučenia sú tak ťažko pádne napísané...