bukino76
28.01.15,13:12
vie mi niekto poradit co robit ked mi preteka voda na vanovej baterii.voda vyteka z popod "prepinaca",ktorym sa prepina tok vody do sprchy alebo do vane.ked ho dam do polohy aby tiekla voda do sprchovej hadice tak tade voda nestrieka,ale ked si napusatm vanu tak z toho "prepinaca" tecie... dakujem vsetkym,ktory sa ozvu
Chobot
28.01.15,12:24
Však to je jasné - odišlo ti tesnenie toho prepínacieho ventilu. Ak si zručný, odstav vodu, rozober batériu, zisti, aké tesnenie tam ide, kúp ho a vymeň.

Ak to nevieš, zavolaj inštalatéra.

Alebo ak je to lacná batéria (do 25 EUR), tak inštalatéra ani nevolaj, lebo oprava by ťa vyšla viac, ako nová batéria. Potom kúp novú batériu a celú ju vymeň.
erik555
28.01.15,13:53
snad sa da kupit prepinaci ventil aj samostatne a iba ten vymenit - zalezi od typu baterie...celu bateriu je skoda menit, ked funguje.
bukino76
28.01.15,15:29
dakujem.uz som si pozrel na nete ako sa to rozobera a mal by som to zvladnut.uz som doma menil vsetky baterie sam,takze toto dokazem snad tiez :-) skusim to tak lebo bateria stala cca 100 eur a nie je az taka stara aby som ju menil celu.
sosak
28.01.15,16:16
Alebo stačí zatiahnuť povolenú maticu prepínača, ktorá sa používaním povolila.
erik555
28.01.15,17:41
zalezi od toho, kde je problem s tesnenim, ked to prepusta vodu....ak je to tesnenie vo vnutri toho krizoveho prepinaca, tak pomoze iba jeho rozobratie, ci vymena.