mewin
09.05.06,08:56
Dobry den prajem,
Robim disdzokeja (DJa) ako moje hobby-konicek. Som normalne zamestnany v jednej obchodnej spolocnosti a Dja robim len ako svoj konicek v jednom klube u znameho s tym ze sa zriekam akehokolvek naroku na honorar. Zahram si tam za noc cca 1-2 hodinky a to je vsetko. Este raz opakujem, neberiem za to placu-odmenu a nezivim sa tym ako niektori moji kolegovia, ktori to robia na zivnost, prip. na dohodu o vykonani prace. Ostatne pravne veci co sa tyka autorskych prav pustania skladieb mam vysporiadane so SOZA a Slovgram.
Preto sa pytam, ci potrebujem spisat nejaku dohodu s majitelom daneho podniku, resp. usporiadatelom diskoteky,ze sa zriekam naroku na honorar?
Chcem tak predist moznemu problemu ak by prisla kontrola na diskoteku a pytali by sa ma co robim za tym djskym pultom?...
Braňo
09.05.06,07:21
V prípade, že sa zriekaš honorára vopred, nie je potrebné uzatvárať žiadnu pracovnú zmluvu ani dohodu. Možno by bolo vhodné s majiteľom prevádzky spísať nejaké potvrdenie, že "súhlasí s bezodplatným poskytovaním služieb". Zároveň je potrebné stanoviť zodpovednosť voči SOZA, čo sa týka napr. napaľovaných CD. Aj keď to máš vysporiadané Ty, myslím, že za hudobnú produkciu je spoluzodpovedný podnik, v ktorom sa poskytuje. :cool:
mewin
09.05.06,07:35
Ano presne o to mi ide, ze s majitelom spiseme nejake potvrdenie.Len ci to bude naozaj stacit ako doklad o tom, ze skutocne neberiem za to odmenu,resp. vyplatu.???.....Co sa tyka autorskych prav a ich poplatkov,to mame vysporiadane. Pretoze to hradi usporiadatel...cize v tomto pripade majitel daneho podniku....Ja musim len nahlasovat Slovgrame, ze som v danom podniku hral a majitelovi odovzdat zoznam pesniciek ,ktore som odohral a on to dalej dava Soze...takze tuto oblast mam uzavretu