deskos
09.05.06,07:59
Dobrý deň. Bola by som veľmi rada, keby mi niekto poradil čo mám robiť. Kúpili sme pozemok / stavebný/, na ktorom nie je zapísaná žiadna ťarcha a po čase sme zistili, že cez neho /pri plote/ ide vodovodné potrubie, ktoré zásobuje mestskú časť. Pri žiadosti o stavebné povolenie nás na to neupozornili ani vodári. Mám právo žiadať vodárenskú spoločnosť o preloženie potrubia mimo môjho pozemku? Bojím sa, že môže dôjsť k poruche a k zaplaveniu pozemku /potrubie bolo vybudované v 50-tich rokoch/. Musím v prípade poruchy dovoliť kopať na mojom pozemku a tak zničiť už upravený terén? Kto mi uhradí škodu s tým spojenú? Poradťe! Ďakujem
Luboš g
03.04.07,04:23
Dobrý deň. Bola by som veľmi rada, keby mi niekto poradil čo mám robiť. Kúpili sme pozemok / stavebný/, na ktorom nie je zapísaná žiadna ťarcha a po čase sme zistili, že cez neho /pri plote/ ide vodovodné potrubie, ktoré zásobuje mestskú časť. Pri žiadosti o stavebné povolenie nás na to neupozornili ani vodári. Mám právo žiadať vodárenskú spoločnosť o preloženie potrubia mimo môjho pozemku? Bojím sa, že môže dôjsť k poruche a k zaplaveniu pozemku /potrubie bolo vybudované v 50-tich rokoch/. Musím v prípade poruchy dovoliť kopať na mojom pozemku a tak zničiť už upravený terén? Kto mi uhradí škodu s tým spojenú? Poradťe! Ďakujem
Presne tento problém som mal aj ja. Viriešil som to tak, že som musel zaplatiť a kúpiť vodovodné potrubie (30.000,-Sk), ktoré som musel darovať vodárenskej spoločnosti a oni spravili prekládku. Samozrejme, že predtým som vyskúšal všetko, lebo som bol v práve.
faba
06.04.07,22:06
Dobrý deň. Bola by som veľmi rada, keby mi niekto poradil čo mám robiť. Kúpili sme pozemok / stavebný/, na ktorom nie je zapísaná žiadna ťarcha a po čase sme zistili, že cez neho /pri plote/ ide vodovodné potrubie, ktoré zásobuje mestskú časť. Pri žiadosti o stavebné povolenie nás na to neupozornili ani vodári. Mám právo žiadať vodárenskú spoločnosť o preloženie potrubia mimo môjho pozemku? Bojím sa, že môže dôjsť k poruche a k zaplaveniu pozemku /potrubie bolo vybudované v 50-tich rokoch/. Musím v prípade poruchy dovoliť kopať na mojom pozemku a tak zničiť už upravený terén? Kto mi uhradí škodu s tým spojenú? Poradťe! ĎakujemŽial vodárensky zákon dodnes umožńuje trpieť takéto , liniove stavby .Prekládku Vám neodsuhlasia,nakoľko nemaju fin. prostriedky ani na nove stavby. Takže nám neostáva nič iné ako trpieť,no v prípade poruchy Vám upravené sadove upravy daju do pôvodneho stavu.