khadafi
28.01.15,14:53
Zdravím. Od 1.1.2015 je platná novela zákona č. 417/2013 Z. z. Podmienky pre vznik osobitného príspevku sa menili. Všetko spĺňam. Bol som dlhodobo nezamestnaný, mám polovičný pracovný pomer, ale moja mzda je samozrejme nižšia ako minimálna mzda nakoľko je to polovičný pomer. Na UP mi povedali, že nárok nemám. Po starom som nemal nakoľko podmienka bola minimálna mzda, ale novela pridala do § 16 vetu.. "jej dohodnutý príjem je najmenej vo výške minimálnej mzdy zodpovedajúcej dohodnutému rozsahu týždenného pracovného času, najviac vo výške dvojnásobku minimálnej mzdy. " Takže ak tomu dobre rozumiem malo by sa prizerať na to aký je pracovný pomer a adekvátna mzda k tomu.
Ak tu je niekto kompetentný a vie odpoveď tak budem vďačny.
Misicka21
18.06.15,18:58
Dobrý deň, takisto ma to zaujíma a nemám odpoveď. Prosím mohli by ste napísať, či ste sa dozvedeli niečo nové ?
khadafi
19.06.15,08:56
Zdravím Vás. Áno nárok máte. Len s ÚP je ťažko riešiť niečo. Ja som to riešil a aj keď mi povedali asi 5x, že nárok nemám. Nakoniec som pravdu mal ja. Tu je jeden zaujímavý link v ktorom je rozobratá konkrétna novela. http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-pro-bono/2014/10/5285-novela-zakona-o-pomoci-v-hmotnej-nudzi
Misicka21
19.06.15,09:35
Ďakujem veľmi pekne. Áno veď práve to že s ÚP je ťažká komunikácia - ako to, že pani ktorá schvaľuje nárok na príspevok neovláda legislatívu??? Čo keď to jednoducho neschváli - oplatí sa odvolať?
khadafi
19.06.15,10:18
Oni hovoria, že postupujú podľa toho čo majú v PC. Keď som to ja riešil čo bolo tesne po tom, ako to začalo platiť, vyhovárali sa, že ešte nemali školenie atď. Teraz by to malo fungovať aj keď znova úrady práce prešli na nové pracovné postupy a máju v tom poriadny bordel. Odvolať sa treba určite. Napísať im pekné odvolanie. Opätovne to posúdi Bratislava a majú na to 2 mesiace.