natec12
28.01.15,14:56
Dobrý deň,

zamietne mi ÚPSVaR žiadosť o dávku v hmotnej núdzi, keď žijem v spoločnej domácnosti s priateľkou a našim synom (2 r.), keď ja mám v byte trvalý pobyt len s mojou matkou, ktorá je vlastníčkou bytu v celosti?
Pirateľka a syn majú trvalý pobyt v inej obci a nemajú v tomto byte zatiaľ ani prechodný pobyt.
Matka je invalidná dôchodkyňa s mesačným príjmom 160€.
Má zmysel podať žiadosť o DvHN?
Vopred ďakujem za radu!
ivka70
28.01.15,14:16
Kedze priatelka pobera rodicovsky prispevok a asi nevies preukazat, ze platis najomne aspon 6 mesiacov, tak aj keby nebol problem TP, narok na davku v hnotnej nudzi vam spolocne nevznikne kvoli vyske RP.

Výška dávky v hmotnej núdzi je: u dvojice s dieťaťom alebo najviac so 4 deťmi je 160,40 € mesačne.
natec12
28.01.15,16:26
Opýtam sa ešte takto, ak to zákon o hmotnej núdzi a príspevkoch pripúšťa: môžem byť teda považovaný spolu s mojou matkou, ktorá je ID a máme rovnaký trvalý pobyt v byte? Dalo by sa odhliadnuť od priateľky a syna, keď s nami nemajú spoločný ani prechodný pobyt?
Poviem vám, radšej by som mal TPP, ako riešiť túto situáciu. :-(
Ďakujem za odpoveď!
ivka70
28.01.15,20:10
Mas viac ako 25 rokov?
veronikasad
28.01.15,20:48
Myslím, že pre posúdenie nároku na dávku v hmotnej núdzi nie je dôležitý trvalý pobud spoločne posudzovaných osôb, ale spoločná domácnosť. A tú s priatelkou a synom splňaš. Skôr sa bude ťažšioe preukazovať spoločná domácnosť s matkou ...
natec12
29.01.15,08:27
ivka70, asi viem, kde mieriš. Áno, mám.
Prešiel som si narýchlo ten zákon a myslím, že by sa to nedalo posudzovať ani s matkou, lebo nie som študujúce dieťa do 25, resp. 26 rokov veku. :-(
Obehal som agentúry, napísal životopisy, telefonoval a nič. Za tri mesiace nemám ani mäkké "f". :-(