Monika S.P.
28.01.15,15:01
Zdravím všetkých! potrebujem poradiť. Minulý rok som do konca októbra bola zamestnaná na TPP a od 1.11. som evidovaná na Úrade práce. Potvrdenie od bývalého zamestnávateľa mám a však potvrdenie, koľko som poberala podporu v nezamestnanosti nie. Asi mi ho bude treba k vyplneniu daňového. Dostanem ho na Úrade práce alebo na Sociálnej poisťovni? Alebo kto mi vlastne môže urobiť daňové priznanie pokiaľ si ho neviem vyplniť sama /ÚP, býv. zamestnávateľ/. Neviem na koho sa obrátiť. Vopred ďakujem !!!
VÍNO NITRA
28.01.15,14:17
Do 16.2. 2015 požiadaj svojho bývalého zamestnávateľa o vyhotovenie ročného zúčtovanie dane a máš to poriešené.
Monika S.P.
28.01.15,14:20
dakujem velmi pekne. dufam, ze ma "neodpinka". pekny den zelam !
Katy a R
28.01.15,14:21
len doplním- lebo už máš navrhnuté najlepšie riešenie... ... že ak zamestnávateľa nepožiadaš, tak si spravíš DP typ A a potrebný doklad už máš, viac nepotrebuješ ;)
V DP uvádzaš zdaniteľné príjmy!
Katy a R
28.01.15,14:22
nemôže ťa odpinkať!
ivka70
28.01.15,14:22
Mozes poziadat byvaleho zamestnavatela o RZD, ale uvedom si, ze peniaze z DU ti budu vracat cez neho - obcas s uzamestnavatelia, ktorym sa ich nechce velmi posielat, aj ked im ich DU poslal. ak mu doverujes, je RZD pre teba pohodlnejsia cesta.
Jednoduchsie je urobit si danove priznanie typu A a odovzdat ho na DU sama, peniaze ti poslu priamo. DP sa da krasne vyplnit naj na portali financnej spravy, presne udaje zp otvrdenia od zamestnavatela, nie je to zlozite.
K DP ti staci potvrdenie od zamestnavatela/ov, podpora v nezamestnanosti nie je zdanitelna polozka, ta sa do DP ani RZD nedava.
Monika S.P.
28.01.15,14:23
budem potrebovať ja potvrdenie či z ÚP alebo Sociálne poisťovne aký príjem som mala za tie dva mesiace?
Tweety
28.01.15,14:23
Podpora nie je zdaniteľným príjmom,nepatrí do DP ani do RZD. AK ho teda v termíne požiadaš o RZD musí ho urobiť. Ak nepožiadaš, podáš si DP A.
Katy a R
28.01.15,14:24
NIE!
.. a presný postup a všetko čo treba nájdeš v DP a v Poučení na vyplnenie
Monika S.P.
28.01.15,14:29
ak si teda urobím sama DP aké tlačivá mi bude treba s DP odovzdať ako "sprievodné" ? potvrdenie o príjme, o dobrovoľných príspevkoch z DSS ... ?
Monika S.P.
28.01.15,15:26
DAKUJEM PEKNE !!!