peton24
28.01.15,19:45
Začal som pracovať 20.01.2015 ale z dovodu lepšej pracovnej ponuky chcem odísť ...Novú pracovnú zmluvu mám dojednanú od 01.02.2015...kedy mám podať papier o ukončení pracovného pomeru terajsiemu zamestnávatelovi aby som nemala sklz na poistnom? ak dám zajtra,,výpoved,, bude k dnu 29.01.2015 a tým pádom nebudem nemocensky ani zdravotne poistena 2 dni...dakujem za rady
Katy a R
28.01.15,18:56
Ty zrejme chceš ukončiť PP inak ako výpoveďou - si v skúšobnej dobe predpokladám? Lebo ak by si zajtra dal "výpoveď" - tak 1.2. by ti len začala plynúť výpovedná lehota a až potom by skončil PP....;)
Ak by ti chýbali nejaké dni poistenia - tak to treba ohlásiť v ZP - a doplatiť ako " samoplatiteľ". (za dva dni to veľa nebude - cez 3 eurá)
V SP to nemusíš vôbec riešiť .
peton24
28.01.15,19:05
som v skúšobnej dobe... 8 dní som v pracovnom pomere...oznámenie o ukončení plánujem na zajtra podať čiže mi bude chýbať 3 dni poistenia...dokedy treba dat zdravotke vyrovananie poistenia? to by bolo jednoduchsie ako ist na tri dni na urad práce
Katy a R
28.01.15,19:10
oficiálne sú 8dňové lehoty ... ale máš dosť času - určite nemusíš tam utekať ;) - neviem, kedy zamestnávateľ ohlási.
A to nemôžeš ostať do konca mesiaca v terajšom PP?
kn-alka
28.01.15,19:14
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe


(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.



Zajtra odovzdaj svoju žiadosť o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe ku dňu 31.01.2015.... a nebudeš mať žiadny výpadok medzi poisteniami.
Nevadí, že tu bude cez víkend.
Katy a R
28.01.15,19:17
tak môže mu PP ukončiť aj hneď ... lebo "spravidla " neznamená povinnosť;)
veronikasad
28.01.15,21:08
určite budeš mať prac.zmluvu od 1.2., keď to je víkend ? Nie je to bežná prax u všetkých firiem ...
veronikasad
28.01.15,21:10
Ak ano, do oznámenia o skončení prac.pomeru v skúšobnej dobe súčasnému zamestnávatelovi napíš, že žiadaš o skončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe ku dňu 31.1.2015, Vtedy nebudeš musieť doplácať niš.
kn-alka
29.01.15,06:13
ale jej práveže nevyhovuje skončiť hned, lebo bude mať výpadok v ZP, preto je pre ňu výhodnejšie skončiť toho 31-ho
Gabi03
29.01.15,06:28
tu polemizujete, kedy je výhodnejšie pre ňu skončiť, len čo na to povie terajší zamestnávateľ?! :D
Katy a R
29.01.15,10:08
však som napísala - že "môže" .. keď za-ľ zo slušnosti bude súhlasiť do 31. bude to OK, no a keď nie - tak hádam ho tých 3-5 eur nezruinuje;)