elena74
09.05.06,08:40
ahojte poradaci, prosim vas poradite mi v jednej vaznej veci. Sefovi zomrel otec, ako je to s tym ked nebude v praci cely tyzden a ako je to s fianciami za vybavenie, mozno sa neviem spravne vyjadrita ale budem rad ak mi aspon trosku poradite.. dakujem vam..
Tweety
09.05.06,06:44
ahojte poradaci, prosim vas poradite mi v jednej vaznej veci. Sefovi zomrel otec, ako je to s tym ked nebude v praci cely tyzden a ako je to s fianciami za vybavenie, mozno sa neviem spravne vyjadrita ale budem rad ak mi aspon trosku poradite.. dakujem vam..Podľa § 141 odst 2, písm. d má nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča, a na ďalší deň ak zamestnanec obstaráva pohreb.
DanielaSL
09.05.06,06:46
Zamestnanec má nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe svojho rodiča...ak obstaráva pohreb, má nárok na deň navyše. Keď bude doma týždeň , tak potom ostatné dni si musí čerpať dovolenku .
elena74
09.05.06,06:54
dakujem vam velmi pekne..
sef sa ma pytal mimochodom je obcan CR ci ma aj nejaky financny narok ked tu pracuje a zije trvale?
DanielaSL
09.05.06,07:01
Mohol by niečo zo sociálneho fondu...ale ak máte ovšem niečo také v smernici zapracované.
ayya
09.05.06,07:14
dakujem vam velmi pekne..
sef sa ma pytal mimochodom je obcan CR ci ma aj nejaky financny narok ked tu pracuje a zije trvale?
nemala si na mysli taketo nieco: ?
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1310
DanielaSL
09.05.06,07:16
Toto mňa veru Ayya nenapadlo.:)
ayya
09.05.06,07:28
mi to preto napadlo, ze voladedy daaaavno boli inak vyplacane davky, niektore boli vyplacane cez zamestnavatelov, hoci boli v podstate zo socialneho zabezpecenia
... ale aj tak je to teraz velmi specificke, iba urazy, choroba z povolania a potom este v inych zakonoch je to tusim pre vojakov a policajtov ...
elena74
09.05.06,08:41
dakujem pekne za link a za radu...
pekny den Vam zelam.... :-)