žžabka
29.01.15,07:48
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím Vás poradiť, pracujem vo firme ktorá mení sídlo práce, robím tam 4 roky môžu mi dať výpoveď keď som na PN? Dávaju nám podpísať dohody kto suhlasi vykonavať činnosť na navej adrese firmy. Zamestnavateľ nám chce dáť výpoveď formov dohody mám nárok na odstupne a v akej výške
Chobot
29.01.15,07:45
1. Počas PN si v ochrannej dobe, to ale neplatí pre prípad, ak sa premiestňuje zamestnávateľ. Je to v § 64 ods. 3 ZP.

2. Ak nesúhlasíš s prácou na novej adrese, tak zamestnávateľ ti môže dať výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. a bod 2. Výpovedná doba by bola podľa § 62 ods. 3 v tvojom prípade 2 mesiace. Odstupné v zmysle § 76 ods. 1 by bolo vo výške mesačného platu.

3. Zaemstnávateľ ti môže navrhnúť aj skončenie prac. pomeru dohodou. Dôležité však je, aby v dohode bolo uvedené, že pracovný pomer končí z dôvodu uvedeného v § 63 ods. 1 písm. a) bod 1. V takomto prípade máš tiež nárok na odstupné vo výške mesačného platu, ale podľa § 73 ods. 2.

Je len na tebe, či budeš podpíšeš dohodu, alebo si počkáš kým ti dajú výpoveď. Podstatné asi je, čo ti presne v dohodne ponúknu. Ak ti ponúknu odstupné viac, ako 1 mesačný plat (napr. 2 alebo nebodaj 3 mesiace), tak sa ti to oplatí. Ak ti ponúknu iba mesačné odstupné, tak ak to nezoberieš, tak dostaneš výpoveď a budeš musieť u zamestnávateľa ešte pracovať 2 mesaice. Keďže si na PN a asi do konca výpovednej doby nebudeš pracovať, tak tým nič nezískaš, pretože budeš dostávať len nemocenské. Ak ale nastúpiš do práce, budeš dostávať ešte 2 mesiace plat a získaš čas na hľadanie si práce.

Rozhodnúť sa musíš ty. Zamestnávateľ postupuje správne a v súlade so ZP. LEn si neuviedla, aké ostupné ti ponúkajú, ak príjmeš dohodu.
Chobot
29.01.15,07:49
A nezadávaj otázky duplicitne, odpoveď aj tak skôr nedostaneš.

Nie si na porade nováčik, mala by si to vedieť.

Druhú tému som ti vymazal.
žžabka
29.01.15,08:15
2 mesačne ale bolo to povedané ustnou formou, ale v dohode nám ponúkaju možnosť skončiť pracovný pomer dohodou ale žiadný §?
Chobot
29.01.15,08:43
Tak takú dohodu nepodpisuj. Žiadaj, aby tam bol uvedený buď dôvod skončenia PP alebo aspoň povinnosť zamestnávateľa vyplatiť odstupné. Bez jedného z týchto dvoch podmienok dohodu nepodpisuj.
žžabka
29.01.15,10:49
Ďakujem veľmi pekne za radu