pavol169
29.01.15,08:54
Z manželkou som sa rozviedol,máme spoluvlastnicky podiel na rodinnom dome.Keď prídem do domu tak prvá otázka,ktorú mi da čo tu robíš.Keď som naposledy prišiel do domu tak mi dcéra nechcela otvoriť.Čo mám robiť.
Anika61
29.01.15,10:33
Spoluvlastnicky podiel.Podstata spoluvlastnictva spociva v tom,ze kazdy so spoluvlastnikov sa podiela na pravach a povinnostiach vyplyvajucich zo spoluvlastnictva.
Pozri aj tu....http://magazin.reality.sme.sk/c/6630368/na-spoluvlastnictvo-treba-kopromisy-pozrite-si-priklady-html
hanelie
29.01.15,16:02
pavol169
29.01.15,18:49
Je to BSM
Mária27
22.02.15,10:44
Je tu konflikt vlastníctva a obydlia.
Podľa Čl. 21 Ústavy SR: Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva..

Z domu si sa pravdepodobne odsťahoval, teda tam nebývaš. Je pochopiteľné, že manželka s deľmi chcú mať svoje súkromie.

Čo sa týka majetku, treba ho vyporiadať. Do troch rokov od rozvodu aj po zániku BSM sa právne považuje dom za bespodilové spoluvlastníctvo. Teda nemáš tam podiel, ale práva a povinnosti máš k celému domu.
Tri roky máte na to, aby ste sa dohodli o vyporiadaní majetku, alebo podali návrh na súd. Ak to dovtedy na súd nepodáš, môžeš prísť najmä o hnuteľné veci, napr. zariadenie, ktoré používa len manželka (§ 149 ods. 4 obč. zákonníka). Potom budete mať nehnuteľnosť v podielovom spoluvlastníctve - po vklade do katasstra. Manželka ti bude povinná platiť za využívanie tvojho podielu, pokiaľ nedáš návrh na zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva (aby ťa vyplatila, aby ste dom predali a peniaze si podelili a pod.).
pavol169
25.02.15,14:53
Neviem čo je pojem odsťahovať sa z domu,keď tam mám stále trvalý pobyt,prosím o vysvetlenie.
Mária27
25.02.15,15:47
BSM rozvodom zaniká. Ak sa majetok nevyporiada, po troch rokoch sa mení na podielové spoluvlastníctvo.