majamala1
29.01.15,09:00
Mám nárok na odstupné keď zamestnávateľ mi dal výpoveď s výpovednou dobou ale ja počas jeho plynutia podala som žiadosť o zrušenie pracovného pomeru § 60, ktorej mi bolo vyhovené. Ale tu výpoveď od zamestnávateľa som podpísala a v čase VD som si našla prácu s nástupom ihneď.
Tweety
29.01.15,08:28
Ak v Dohode o skončení PP-§60 ZP nie je uvedený dôvod - § 63 organiz. dôvody, zo zákona nevzniká nárok na odstupné.
Chobot
29.01.15,09:15
Nie, nemáš. Pracový pomer bol ukončený dohodou zo strany zamestnanca bez uvedenia dôvodu, preto nie je nárok na odstupné.


Kedysi (od 1.9.2011 ) bola v ZP možnosť požiadať pri výpovedi zo strany zamestnávateľa o skončenie PP dohodou pred začiatkom výpovednej doby.

(2) Ak bola zamestnancovi daná výpoveď z dôvodov uvedených v odseku 1, zamestnanec má právo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou. Tejto žiadosti je zamestnávateľ povinný vyhovieť. Zamestnancovi patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

Túto možnosť ale od 1.1.2013 zrušili, takže ak požiadaš o skončenie dohodou, tak nemáš nárok na odstupné.
majamala1
29.01.15,09:53
nemám nárok na odstupné ani vtedy keď som výpoveď § 63 od zamestnávateľa podpísala? veď práve toto bolo dôvodom skončenia PP
Tweety
29.01.15,09:58
nie, nemá, ten dôvod musí byť uvedený v dohode, pretože PP nakoniec neskončil výpoveďou
majamala1
29.01.15,10:05
pri podpísaní manažérka povedala že nárok mám a teraz už odrazu nemám...a nedá sa nejako anulovať tu moju žiadosť?
Tweety
29.01.15,10:06
to nebola žiadosť ale dohoda oboch strán, ak bude zamestnáv. ústretový, tú klauzulku o organiz. dôvodov do dohody môže dať, ak už manažérka povedala, že nárok máš, mala aj postupovať podľa ZP
ivka70
29.01.15,10:18
To je jedno, ze si vypoved podpisala s narokom na odstupne, neskor podpisana dohoda tuto vypoved zrusila, ak v nej nebol uvedeny dovod taky ako bola povodna vypoved