fortunka
29.01.15,09:09
Dobrý deň,

ako riešiť v PÚ nesprávne faktúry - sumy vo faktúrach z rokov 2012-2013?

Ide o toto (trošku sa rozpíšem, ale neviem ako to stručne zhrnúť:) ):
Odberateľ s.r.o. (PÚ) dostala od nás faktúru, nevyhovovala im cena, prerobilo sa a vystavila sa znovu (bolo to v jeden deň/prípadne nasledujúci takže sa neriešili dobropisy a pod, v tej dobe to u nás išlo) s nižšou sumou. Faktúra sa im poslala emailom.
Oni ale zaúčtovali vyššiu faktúru aj ju následne uhradili (uhrádzajú neskoro, čiže aj o 3-4-6 mesiacov, niektoré aj viac..).
Pri kontrole mnou v 2013 som zistila, že je tam kopec preplatkov, čiže som ich kontaktovala ozrejmila vec a proste u nich nezaujem, ich to netrápi... poslala som teda odsúhlasenie zostatkov, opečiatkovali poslali späť. Následne som v 2014 urobila jednostranné zápočty, ktoré som im poslala poštou.. samozrejme ignorácia, platia ako keby som to neurobila. ČIže následne o pár mesiacov ďalší zápočet atď. V decembri som im poslala odsúhlasenie zostatkov a všetky tie zápočty znovu, aby ak nááhodou to nedostala účtovníčka, tak to mali...
Telefonicky sme sa nakoniec skontaktovali a teraz nevieme čo s tým, uctovnicka je tam nová... nevie ako to zaúčtovať ani co s tym robit, vlastne neeviduje tie moje preplatky na fakturach a teda nedavaju tie zapocty zmysel :) ... musia opraviť tie faktúry spätne? Vymeniť? Ako sa to dá vyriešiť??? :/ Nechcela by som im narobiť starosti, nevidim ale žiadne pochybenie na mojej strane.. faktúry sme im doručili (v kontakte sme iba s majiteľom/obchoďákom) a koncom roka som im vždy odsúhlasnia a pod. poslala.
Žanet
29.01.15,22:25
No ja si nemyslím, že chyba je na strane iba u odberateľa. Jeden bude musieť ustúpiť a doúčtovať opravu chýb minulých období. Dúfam, že nieste aj platcami DPH o to viac opráv.
fortunka
30.01.15,09:10
samozrejme, obaja sme platcami :P Nastastie nieco sa mi uz podarilo poopravovat a je to ok, ale este nejake drobnosti