AdelaS
29.01.15,11:40
Mám dve malé deti. Denne cestujem 4,5 h. kvôli práci. Prosila som nadriadeného o skrátenie pracovnej doby 2 x do týždňa o hodinu (!), aby som mohla stihnúť skorší spoj a trochu sa rodine venovať. Nechcel o tom ani počuť.
Tweety
29.01.15,10:42
AK mu nebránia prevádzkové podmienky, musí žiadosti vyhovieť.

(2) Ak požiada tehotná žena a žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako 15 rokov o kratší pracovný čas alebo o inú vhodnú úpravu určeného týždenného pracovného času, zamestnávateľ je povinný ich žiadosti vyhovieť, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.

(3) Tehotná žena, žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako tri roky, osamelá žena alebo osamelý muž, ktorí sa trvale starajú o dieťa mladšie ako 15 rokov, sa môžu zamestnávať prácou nadčas len s ich súhlasom. Pracovná pohotovosť sa s nimi môže len dohodnúť.

Trvale znamená, že dieťa žije s daňovníkom-zamestnancom e v domácnosti.
AdelaS
29.01.15,10:48
Aj ja tomu tak rozumiem, že ak nemám dieťa na nejakom internáte alebo niekde inde na trvalom pobyte, skrátka, že jeho trvalý pobyt je zhodný s mojim, tak sa o neho "trvale starám". To, či je v jasliach, MŠ, ZŠ a pod. sa podľa mňa s tým nebije. Ale...