Janulka87
29.01.15,12:11
Dobrý deň, mám otázku na ktorú mi na ÚPSVaR nevedeli odpovedať. Som ešte na rodičovskej dovolenke /dcéra má 2 roky aj 4 mesiace/. Popri rodičovskej pracujem na dohodu o VP. Vypomáham v kuchyni. Zamestnávateľ za mňa odvádza odvody z dohody o VP. Chcela by som len vedieť ako to funguje.. či si za seba nemám platiť ešte zdravotku, alebo či nemám nejaké povinnosti voči inštitúciám...?? Dúfam že som to správne napísala.. ďakujem za odpoveď.
Tweety
29.01.15,11:12
Nie, zamestnáv. z dohody odvádza odvody, veď to zistíš aj priamo na výplatnej páske.
Gabi03
29.01.15,11:14
jedine ze vykon prace ma len urcite dni...
Janulka87
29.01.15,11:16
Veď to áno, to mi je jasné, len som chcela vedieť či si aj ja ešte niečo iné nemusím platiť.. teda okrem dohody.. Ako som nastúpila na materskú tak som bola evidovaná na úrade práce.. a vlastne aj som... Na dohode robím od januára a robím každý pracovný deň po pár hodín /víkend voľný/..
Tweety
29.01.15,11:16
Nemôžeš byť aj na RD aj v evidencii uchádzačov o zamestnnanie.
Janulka87
29.01.15,11:20
No myslím to tak že z materskej zas pojdem na úrad práce, ak ma v tejto firme nezamestnajú na pracovný pomer. A že aj pred materskou som bola stále tam. Až teraz som si všimla že som to zle napísala.. Ja sa až tak do toho nerozumiem, tak preto to tak hlo píšem. Preačte