JuliusZavacky
29.01.15,15:22
Dobry den, prosim Vas o radu. Som v evidencii uradu prace ako nezamestnany od novembra 2014. Urad prace mi teda preplaca zdravotne poistenie v Unione. V novembri mi odporucala pracovnicka uradu prace si poziadat o davky v hmotnej nudzi. Bolo mi vyhovene. Prvu davku som obdrzal v januari za november a december. Dnes mi bola dorucena posta doporucene z uradu prace, ze mam sa dostavit na stanicne namestie v Kosiciach (tam ma centralu urad prace v KE) a doniest podpisanu vyzvu od februara mam nastupit na aktivacne prace. Kedze ja s tym nesuhlasim a teda nic im neposlem ani podpisane ani nepodpisane, zoberu mi davku v hmotnej nudzi vo vyske 66,10eur? Vyradia ma aj z uradu prace? Budem musiet si platit zdravotne poistenie sam? Alebo na urade prace mozem byt evidovany ako nezamestnany aj nadalej? Zatial ziadnu pracu nemam ani len dohodu o vykonani prace, ja z vlastneho vrecka nemam na to si platit zdravotne poistenie. Je pre mna dost podstatne ci odmietnutim aktivacnych prac ma vyradia aj z evidencie uradu prace? Ako to teda je? Referentka na urade prace mi dnes nezdviha telefon.