obchodak76
29.01.15,22:05
Ako mám správne postupovať v nasledovnej situácii:
Ako živnostník používam súkromné auto, robím ku každej jazde cesťák. Mám aj jednoosobovú s.r.o., kde ako konateľ tiež využívam to isté auto, tiež si robím ku každej jazde cesťák. Otázka je, ako mám správne napísať cesťák, keď počas jednej jazdy vybavujem niečo ako živnostník a niečo ako konateľ s.r.o.? Napríklad bývam v Nitre, ako živnostník idem do Zvolena, keď už som tam, tak ešte idem do Banskej Bystrice, kde si vybavím veci ako konateľ s.r.o. a potom sa vraciam domov do Nitry. Ako by vyzeral takýto cesťák?

A ešte sa chcem opýtať, ako je to s cenou PHM. Keď natankujem, mám v nádrži PHM s dvoma rôznymi cenami: jedna PHM, ktorú som natankoval, ale vždy je tam ešte nejaký (nie presne známy) zostatok pôvodnej PHM, ktorú som tankoval za inú cenu. Akú cenu potom použiť vo výpočte?

Vopred vďaka za odpovede
avalik
29.01.15,23:28
Cestaky musis vypisovat zvlast na zivnost a zvlast na sro.

- na zivnost vydavky podla § 19 od. 2 písm. e) ZoDP - ak je to tvoje vlastne auto, ak ine tak PHL podla pism. l)

- na sro podla zakona o CN, konatel= zamestnanec

rozdelit si to musis ty, bud to das na zivnost NR-ZV a na sro ZV-BB-NR
alebo to das cele na sro, lebo do BB ides tak ci tak cez ZV

len nezabudni podat DP DzMV aj za zivnost aj za sro
obchodak76
30.01.15,07:04
OK, ďakujem za radu. Len mi bolo divné, ak budem mať cesťák ako živnostník napr. NR-ZV-NR a cesťák ako konateľ budem mať ZV-BB-ZV, aj keď sídlo s.r.o. je NR. Vlastne to by ani nesedelo, lebo z BB do NR nemusím ísť cez ZV. Čiže lepšie by asi bolo dať cesťák ako živnostník len NR-ZV (bez spiatočnej cesty) a cesťák ako konateľ ZV-BB-NR.

Môžem ešte poprosiť o radu ohľadne druhej časti otázky, myslím tú cenu PHM?
avalik
30.01.15,07:08
ved to tam mas uvedene, pozri do zakonov
obchodak76
30.01.15,14:24
pozeral som to, je tam napísané, že "...do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu". Takže keď si predstavím situáciu: natankujem 30 litrov nafty po 1,35 €, v nádrži ale ešte stále mám nejakú naftu (neviem presno koľko litrov), ktorú som tankoval napr. pred týždňom za 1,37 €. No a teraz urobím cesťák, akú cenu za spotrebované PHL mám použiť vo výpočte?
marjankaj
30.01.15,14:39
Šak priemer. Najlepšie váženy.
obchodak76
30.01.15,14:48
Ako vyrátam priemer, keď neviem zostatok v nádrži? Ten môžem len odhadnúť a takýto odhad môže byť dosť nepresný...
marjankaj
30.01.15,14:56
No ak chceš byť taký presný, tak nádrž vypusti, odmeraj a novu nalej do nádrže.
Tie 2 centy rozdielu medzi tankovaniami by mohli zruinovať štát.
Alebo si zabezpeč, aby sa tie benzíny nemiešali a najprv sa spotreboval ten skôr natankovaný.
Lebo Kažimír by ti to mohol dodaniť.
marjankaj
30.01.15,15:00
A ak náhodou v sročke použiješ ceny od štatistického úradu, tak som zvedavý kto doplatí prípadné rozdiely.:eek:
obchodak76
30.01.15,15:23
OK, takže sa budem tváriť, že nádrž bola prakticky prázdna a budem používať pre výpočet cenu novo natankovaných PHL. V každom prípade vďaka za rady :)