erik662
29.01.15,22:29
Dobrý večer, prišiel mi papier na predvolanie políciu. Jeden kamarát Predseda Matice slovenskej ma dal policajtom za informátora, že mám mená policajtom povedať alebo neviem čo. Všetko píše na papier a nepochopím... to nebudem tu na nete písať o čo ide. Len tak by som dal viac informácií, ak by som sa poradil súkromne na Facebooku alebo inom fóre. Neviem prosím o čo ide, som len 17 ročný chlapec. Ak sa tu nájde poradca alebo Advokát prosím rýchlo sa mi ozvite do nedele. V pondelok idem 2.2.2015 na výsluch. Moje číslo 0944484256, len poradca alebo advokát volajte prosím súrne.
misoft
29.01.15,21:38
Nerob paniku! Je to len predvolanie. Oni sa spýtajú a ty odpovieš. Nič viac, nič menej. Budú z toho robiť zápisnicu. Ty si ju prečítaš a podpíšeš (odporúčam podpísať na každej strane a tesne pod text - aby náhodou niečo už mimo nedopísali...).
Alebo sa urob "sprostý" - Ja nič neviem, nepoznám, nevidel, nepočul.....

A ako 17-ročný už by si mal mať trochu právneho povedomia (jáj - na FB - takéto pojmy nepoznajú......).
buchač
29.01.15,21:39
erik

1. Rýchlo sa ani pes nevysekadí !
2. Oprav ten príspevok s dôrazom na interpunkčné znamienka, lebo ten text sa nedá čítať.
3. Oprav si aj ten slovosled, lebo nedáva význam.
Mária27
29.01.15,21:40
Nemusíš sa bát, policajti nehryzú. Čo vieš, to povieš, ak to bude treba. Policajt to zapíše, ty sa podpíšeš a ideš .
misoft
29.01.15,21:54
Ešte doplním. Pokiaľ len papier prišiel - je to v pohode. Ak by prišli oni s papierom - to už by bola iná "sranda".....
právnik-probono
02.02.15,21:20
Ahoj, možno píšem už trochu neskoro, ale ak si náhodou z nejakého dôvodu na výsluchu nebol, tak vedz, že ako mladistvá osoba máš právo žiadať, aby bol pri Tvojom výsluchu prítomný pedagóg, sociálny pracovník, psychológ, atď..., možno Ti to pomôže eliminovať Tvoj strach z Polície, prípadne z konkrétnej trestnej veci. Obráť sa preto (napr. aj za pomoci rodičov) na sociálny odbor v mieste Tvojho bydliska.

P.S.: Ak si Erik, tak želám všetko najlepšie k meninám!
dmc
03.02.15,05:58
hadam to zvladol a prezil bez ujmy
buchač
03.02.15,06:03
Zákon neurčuje podmienky svedeckej spôsobilosti a preto orgány činné v trestnom konaní môžu ako svedka vypočúvať akúkoľvek fyzickú osobu, ktorá je spôsobilá vnímať svojimi zmyslami určitú udalosť a potom ju reprodukovať, to znamená že môžu vypočúvať aj maloleté osoby. K výsluchu sa prizve zákonný zástupca osoby mladšej ako 15 rokov (svedka)iba ak by to mohlo prispieť k správnemu vykonaniu výsluchu a to iba vo veciach, ktorých oživenie v pamäti by vzhľadom na vek (osoby mladšej ako 15 rokov) mohlo nepriaznivo ovplyvňovať duševný a mravný vývoj osoby mladšej ako 15 rokov.
erik662
15.09.22,00:33
Ďakujem ľudia prežil som to bolo to v roku 2015 na predvolanie nebol som nakoniec už dnes mám 24 nemám žiadne problémy Ďakujem každému za pomoc čo písali nech sa vám darí uzatváram túto tému ???? A ďakujem právnikovi za gratuláciu ešte aj keď som už tu nebol dlho