willma
09.05.06,11:04
Ahoj poraďáci. Opäť potrebujem pomoc. Počítač mi napadol spyware a bol veľmi neodbytný. Pri snahách o odstránenie sa mi zrútil celý systém vrátane internetového pripojenia. Vie mi niekto poradiť skúseného človeka, ktorý by bol ochotný sa s tým pohrať. Som z BA a túto správičku píšem ze práce,aby som nepoškodila ostatným.:mee: :mee: :mee:
willma
09.05.06,12:26
Vidím, že som asi zadala tažkú tému.:( Nakoľko už v práci končím a doma som odpísaná dúfam, že do zajtra sa niekto nájde, kto mi bude vedieť poradiť. Ráno som na porade. Máte na vymýšľanie a radenie zbytok dnešného dňa aj celú noc:D :D :D
miro_c
10.05.06,10:39
Neviem, či Ti poradím, ale ak Ti systém beží, skús si stiahnuť anti-spyware (v práci a nejako ho dostať domov ;) ) a dať si skontrolovať počítač. Neviem ako iní, ja používam Ad-Aware (linka na stránku: Personal verzie (http://www.lavasoft.de/software/adaware/)). Táto verzia je free. Veľa šťastia s odstraňovaním záškodníkov.
willma
10.05.06,12:29
Dík, už mám objednanú firmu, ktorá sa mi na to pozrie. Holt za blbosť sa platí a ja stále tvrdím, že čo už, keď počítač nie je blbomvzdorný:rolleyes:
willma
11.05.06,16:50
Hurá už som pojazdná a ani ma to veľa nestálo. Človíček sa s tým babral 3 hodiny a zbavil počítač všetkého zlého. Len som na to čumela:eek: asi takto.
Braňo
04.06.06,15:02
Do budúcnosti odporúčam pravidelne aktualizovať systém záplatami, mať rezidentne kvalitný antivírus, firewall a antispyware program. :)
willma
05.06.06,07:16
Momentálne ja mám NOD ale len skúšobnú verziu:p , synátor zákaz sťahovať čo ho len napadne :mad: aj keď má odporúčanie spolužiakov- povedala som, že len v prípade ak poskytnú kvalitnú ochranu:D :D :D
drndos
05.06.06,14:37
lenkak
05.06.06,15:58
ešte odporúčam mať nainštalovaný Ad-Aware, resp. Spybot
alebo Kerio.
willma
06.06.06,06:18
ďakujem za rady, ale už k tomu pustím radšej len nejakého odborníka. Aspoň budem mať koho dodžubať keď to nebude účinné alebo mi to zasviní počítač:p A náhrada škody ....:D :D :D Som beštia.:o
miro_c
06.06.06,16:31
Ja tiež používam NOD 32, mám ho na notebooku (firemný antivir) a som s ním nadmieru spokojný. Pre záujemcov o free antivir doporučujem pozrieť http://www.avast.cz/index_cze.html. Ide o český avast! 4 Home Edition, ktorý je pre čisto domáce použitie free a obsahuje porovnateľné moduly s NOD 32. Neviem však posúdiť, či ide o horší alebo lepší antivir, v živote som ho nepoužil. Uvádzam ho iba preto, že je free aj s automatickou aktualizáciou.
M3G
09.06.06,17:29
Môžem sa Ti na to pozrieť, raz do týždňa chodím do BA, pokiaľ to nie je aj zavírené, nemalo by to dlho trvať...:p
M3G
09.06.06,17:31
Ja tiež používam NOD 32, mám ho na notebooku (firemný antivir) a som s ním nadmieru spokojný. Pre záujemcov o free antivir doporučujem pozrieť http://www.avast.cz/index_cze.html. Ide o český avast! 4 Home Edition, ktorý je pre čisto domáce použitie free a obsahuje porovnateľné moduly s NOD 32. Neviem však posúdiť, či ide o horší alebo lepší antivir, v živote som ho nepoužil. Uvádzam ho iba preto, že je free aj s automatickou aktualizáciou.

Je porovnateľný - t.j. je dobrý. Moje hodnotenie 90% + 10% pretože je zadarmo = 100 %
willma
09.06.06,17:43
Môžem sa Ti na to pozrieť, raz do týždňa chodím do BA, pokiaľ to nie je aj zavírené, nemalo by to dlho trvať...:pVďaka, ako som už písala vyššie je to odstránené, ale ochota sa cení...:D Snáď len pomôcť posťahovať nejaký ten free antivír so všetkými srandami, ktoré k tomu patria
M3G
09.06.06,17:50
Nie je problém :)

Čo sa týka antivíru, horeuvedené link na avast je momentálne najjednoduchšia a lacná alternatíva. Inštaluje sa jednoducho, aktualizácie sťahuje sám, o ochranu sa stará tiež automaticky.
willma
09.06.06,18:10
Ď. vyskúšam a keď pokafrem, vynadám sama sebe:p
lenkak
10.06.06,16:06
ak pokafreš poučíš sa,
ak nepokafreš budeš hrdá na seba.
willma
10.06.06,20:10
ak pokafreš poučíš sa,
ak nepokafreš budeš hrdá na seba.
Ale ja som hrdá na seba tak či tak,inými slovami povedané: veď kto ma už pochváli, keď nie ja sama :D :D