Hamer
30.01.15,11:00
Potreboval by som poradiť, jeden zakaznik (firma) si dala u mna (firma) vyhotovit internetovu stranku. Podla poziadaviek klienta bola stranka vyrobena, boli tam zapracovane vsetky poziadavky zakaznika. Zakaznikovy sa stranka pacila a vyslovene povedal ze stranku mozeme vyfakturovat a v pripade ze bude chciet dalsie upravy tak to potom dofakturujeme. Na zaklade tejto informacie bola zakaznikovy vystavena faktura so splatnostou. Stranka bola nahrata na server zakaznika. Faktura v termine splatnosti nebola uhradena a nakolko nebola uhradena ani 2 tyzdne po splatnosti zaslal som upomienku. Odpoved na upomienku bola listom style: Odstupenie od zmluvy z dovodu nedodania sluzby ktore som si u vas objednala.
Plus k tejto odpovedi bola prilozena akoze vratena faktura.

Ano viem problem bol vtom ze na zaciatku sme nespisali zmluvu, popripade som nezobral zalohu. ale danu osobu som s casti poznal uz davnejsie som jej nieco robil a bez problemou.

Cela nasa komunikacia ci uz dohadovanie o tom ako stranka bude vyzerat alebo informacia ze zo strankou je spokojny a mozeme to fakturovat bola riesena cez Skype a mail.

Neviem ako by som mal postupovat? Dat to pravnikovy? alebo by tam bolo dake ine riesenie?
V sucastnosti kedze stranka nebola uhradena v splatnosti tak vtom termine ked som zasielal upomienku som jej stranku docasne obmedzil, aby ju zatial nemohla vyuzivat.
kopretinka
30.01.15,10:07
pri objednávke na zákazku nemôže takýmto spôsobom odstúpiť.
V jednom eshope som našla:
Pri záväznom potvrdení objednávky môže iba v prípade, že predávajúci nesplní dohodnuté podmienky dodania. Kupujúci je povinný uhradiť predávajúcemu škodu vzniknutú týmto jednaním.
fortunka
30.01.15,10:16
ona má objednávku? čo si objednala, kedže to nedostala... od softwarov a služieb a vecí na mieru sa nedá odstúpiť od zmluvy.
taiko
30.01.15,10:20
Mna len zaujma, ze od coho vlastne odstupil, ked ste zmluvu nemali. Ci aj majlova komunikacia sa pocita za zmluvu, ci objednavku ?
Hamer
30.01.15,12:05
Objednavku nema, len cisto dohodnutie cez mail a skype.
Hamer
30.01.15,12:06
To aj mna zaujima ci mailova komunikacia a skype komunikacia sa pocita za zmluvu.
misoft
30.01.15,15:41
Hmmm....
Po poriadku:
Objednala - požiadavky zaslané cez Skype a e-mailom. V Skype sa dá vytiahnuť história (ak ovšem nebola zakázaná) - chat sa dokonca dá opísať.
E-maily - ak nemáš nastavené inak - sú aj na poštovom serveri. To môže byť dôkaz, aké požiadavky si kládla. To je dôkaz proti jej tvrdeniu.
Za ďalšie - stránka vytvorená, hodená na jej server - teda tovar DOSTALA! /Správny programátor si zálohuje zdrojáky, php, html a ostatné vytváranej stránky) - dôkaz, že si to vytvoril TY.

ONA nie je ochotná zaplatiť, ale už stránku má. Je to jasné obohatenie, prípadne neoprávnené užívanie cudzieho výrobku (elektronického) - stránky.

Pošli jej predžalobnú výzvu na zaplatenie s upozornením, že ak nezaplatí do xx.xx.xxxx, budeš to riešiť právnou cestou i s dôsledkom exekúcie.
Ďalej ju upozorni na jedno - ak nezaplatí za tvoju prácu, nahlásiš stránku Google ako podvodnú - a to len potom bude tóčo - ktokoľvek na ňu klikne - zareve antivírus a adware a malware ochrana.
fortunka
30.01.15,16:57
my sme tiez zmluvu malokedy spisovali na tvorbu webu a pod. veci.. robilo sa na zaklade dohody, no ale toto sme veru neriesili... ja by som jej napisala odmietnutie vypovede, ide o zakazkovu vyrobu, instrukcie davala a teda mas o tom dokaz, odovzdal si jej to a az po odsuhlaseni a dohode si vystavil fakturu. Ak nezaplati tak ako misoft pise, upomienka 2, predzalobna upomienka a smer pravnik. Ak sa teda nebavime o 50EUR fakture ;)
Hamer
30.01.15,20:08
Ano ja v podstate vseku komunikaciu s danou osobou mam zalohovanu. Taktiez stranku ktoru som vytoril mam zalohovanu. ja som ju po tom co mi neuhradili fakturu a bola po splatnosti uz vyse 2 tyzdne tak som ju najprv odstavil a potom po dlhsej dobe aj zmazal z ich servera. Predzalobnu vyzvu mozem poslat aj ja ako firma? ci to musi pranik alebo niekto iny?
Peggynka
30.01.15,21:00
Len uvažujem;keď je platná zmluva uzavretá po telefóne,tak by takáto komunikácia tiež mala byť platná.Mnohokrát bolo,že... zmluva je uzavretá prijatím potvrdzujúceho e-mailu...