Zuzanka_ba
30.01.15,18:05
Ahojte,
fungujem v malej organizácii, som /paradoxne/ personalista a mzdár, prakticky najmä mzdár. Z rôznych dôvodov mi pribudla agenda administratívno-ekonomického rázu v pomerne veľkom rozsahu (riešim to v pracovnej náplni, ale značne som sa "zasekla" napr. pri úprave organizačného poriadku). Často komunikujem s rôznymi partnermi či inštitúciami, a zároveň som predstavovaná ako mzdárka, prípadne je o mne referované neurčito ako o zamestnancovi oddelenia; celkovo mám také zmiešané pocity. Asi viem, prečo a ako som si toto spôsobila, len neviem, čo s tým.
Sú tu viacerí s podobným "osudom"? Ako ste riešili alebo nevyriešili svoju situáciu?
fortunka
30.01.15,17:29
hehe, ja som účtovník/mzdár, ale volajú ma "vy ste majiteľová manželka?".. no len myknem plecom.. tiež mi prischlo všetko... od kontroly zamestnancov, všetky zákony, vybavovačky, naháňačky.. a ako som sa k tomu dostala? No asi tak, že som bola veľmi šikovná a zodpovedná, že som si svoju prácu vedela rýchlo a dobre urobiť a nahádzali mi toho viac... či už treba niečo nové zistiť, urobit, alebo niekoho zaskočiť (kľudne aj skladníka)....ako som sa s tým vysporiadala psychicky, aby som sa nezblázdila? V prvom rade, som oznámila aká je moja profesia, ostatné veci robím pomimo a na základe zistených a nadobudnutých vedomostí ale nemôžem byť za prípadnú chybu/nespnenie niečoho čo som nezistila zodpovedná.. takže kľudne spím... lebo nedá sa vedieť "všetko"... inak som nevyriešila nič :P