EKO-HAUS
31.01.15,14:02
Môžem si aj v tomto roku predĺžiť termín na podanie daňového priznania do 30.6.2015 oznámením? Ďakujem (lebo teraz v Pravde čítam že nie, ale na školení nám hovorili, že ani neuvažujú že by toto v zákone menili ...)
nika.sum
31.01.15,13:16
Tiez to hladam, vraj sa musi poziadat najneskor 2 tyzdne pred terminom a danovy to musi schvalit...ale to je zatial len z pocutia, tak musim pohladat....
avalik
31.01.15,13:22
áno, môžeš

§ 49

(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe

a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,

b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú zdaniteľné príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu,132a)
avalik
31.01.15,13:23
hladaj v zakone, nic sa neziada, posiela sa oznamenie
nika.sum
31.01.15,13:25
Takze nemeni sa ani od 1.1.2015?
avalik
31.01.15,13:25
daj link na ten článok, kde je uvedené, že nie ;)
EKO-HAUS
31.01.15,13:27
ďakujem a aj ja som to takto čítala v zákone a aj v novom a na školení nám ešte hovorili, že ani neuvažujú že by to menili. Tak je to asi iba novinárska kačica v Pravde ...
avalik
31.01.15,13:29
daj link na ten článok o ktorom píšeš
avalik
31.01.15,13:31
nika.sum, citované z aktuálneho znenia zákona, môžeš si to overiť ak neveríš ... buď v zákone alebo na stránke finančnej správy ;)
EKO-HAUS
31.01.15,13:57
je to v prílohe novinách Pravda 7.1.2015
nika.sum
31.01.15,19:41
tam som nasla, ze len oznamenie, len som nevedela najst, ci sa to neznenilo od 1.1.2015 s tym, ze to plati uz pre podanie za 2014, z viacerych zdrojov neoficialnych som pocula, ze sa to menilo, tak preto som hladala nejaku zmienku ci je to tak. Som rada, ze sa tie zdroje mylia :-)