saar
09.05.06,12:16
Ahojte poraďáci,
- prosím Vás o info, keď spoločnosť prospieva na rekreáciu zamestnancom, tak podľa daň. zákona sa už nedaní príspevok od roku 2006, ale ak prispievame aj z nákladov aj zo sociálneho fondu, tak je mi jasné že sumu z nákladov nedaním , ale čo z príspevkom zo sociálneho fondu? Daniť ho alebo nie?:(
- ďalšia otázka sa týka - ku dňu matiek poskytujeme zamestnankyniam dar. Je to zo sociálneho fondu vo výške 300,--/ dar - nepeňažné plnenie. Daní sa alebo nie?:mee: :mee:
ďakujem:)
KEJKA
09.05.06,11:34
tak ako píeš, príspevky zamestnancom sa dodaňujú. Mimo sú len príspevky na stravné, vstupenky na.....
Chobot
09.05.06,12:45
Ahojte poraďáci,
- prosím Vás o info, keď spoločnosť prospieva na rekreáciu zamestnancom, tak podľa daň. zákona sa už nedaní príspevok od roku 2006, ale ak prispievame aj z nákladov aj zo sociálneho fondu, tak je mi jasné že sumu z nákladov nedaním , ale čo z príspevkom zo sociálneho fondu? Daniť ho alebo nie?:(
- ďalšia otázka sa týka - ku dňu matiek poskytujeme zamestnankyniam dar. Je to zo sociálneho fondu vo výške 300,--/ dar - nepeňažné plnenie. Daní sa alebo nie?:mee: :mee:
ďakujem:)

S tým príspevkom na rekreáciu to nie je také jednoduché, ako sa Ti to zdá. Prečítaj si diskusiu k tomu tu:

http://www.porada.sk/showthread.php?p=226991

Ten dar 300 skk treba dodaniť.
KEJKA
09.05.06,15:48
áno, správna pripomienka...vzhľadom na úpravu ... je to zaujímavé a podnetné čítanie...úplne mi to vypadlo z hlavy.