vojato
31.01.15,23:04
Podľa § 48 ods. 2, naplnenie oboch podmienok, KP zmluva ornej pôdy, vo vlastníctve menej ako 5 rokov. Orná pôda už je určená na iné účely.
buchač
31.01.15,22:28
Nemáš.
Chobot
31.01.15,22:34
Ty máš právo niekomu jednu uvaliť, ale nie uvaliť plombu.

Plombu zaznamenáva kataster na základe podaného návrhu na zápis. Ty plombu nemôžeš dať na nehnuteľnosť.

Už prestaň zakladať stále nové témy ohľadne tej tvojej nehnuteľnosti. Myslím, že ti to už viacerí napísali - ak si myslíš, že došlo k nejakému podvodu, jedinou možnosťou pre teba je podať návrh na súd ohľadne neplatnosti zmluvy. Predtým môžeš dať na súd návrh, aby predbežným opatrením obmedzil nakladať vlastníkovi s nehnuteľnosťou, ale záleží na rozhodnutí sudcu, či to vydá alebo zamietne. Ak nemáš riadne dôkazy, tak veľký úspech nemáš.

Z toho, čo tu predvádzaš, si myslím, že nie si schopný napísať zmysluplnú žalobu alebo návrh na súd sám. Vyhľadaj právnika, zaplať mu nech si ťa vypočuje a on ti povie, akú by si mal šancu. Tu na porade ti nikto žalobu nespíše, nemáme ti čo poradiť, lebo nevidíme zmluvy.

Ak pôjdeš k právnikovi, tak si priprav všetky dôkazy, ktorými chceš argumentovať na súde. Nevieme posúdiť, aké máš šance na úspech, ale argument s cenou nie je podľa mňa postačujúci. Neexistuje žiadna tabuľka s primeranými cenami alebo adekvátnymi cenami. Cena je len a len na dohode medzi predávajúcim a kupujúcim. V tomto prípade určite nešlo o úžeru, ako si sa pýtal inde. A to, že to v hlave nemáš úplne v poriadku tiež neznamená, že je zmluva uzatvorená v núdzi.

Ale návrh na súd ti nikto nezakáže podať. Či uspeješ, to uvidíš.

Dúfam, že už nezaložíš ďalšiu tému s tou istou otázkou.
buchač
31.01.15,22:38
Prvá veta nemá chybu....;) :D :D :D
misoft
31.01.15,23:03
Tak to súhlasím .... aj sa podpíšem.... :D:D:D
willma
01.02.15,09:15
a čo si Ty exekútor??? ZABUDNI, ako písali kolegovia poraďáci.
misoft
01.02.15,09:36
Chce uvaliť plombu?
Postačí i táto:
http://plomby.dacpol.com.pl/img/p/30-118-large.jpg
:D:D:D
vojato
15.02.15,23:08
Misoft nevymenil by so ju za tu, čo je tam teraz. Chobot určite si dobrý právnik, takže vieš, že teraz musí podať žalobu kupujúci, Ak nepodá hra končí. Toto je pre mňa skončené. Za mňa vystupuje Advokát. Dik aj za negatíva, kritiku beriem konštruktívne. Ani nemáte poňatia, co z tých materiálov, ktoré dostane proti strana som napísal ja, niekedy spoločne,ale nikomu názor neberiem.

Páni právnici poznáte nový zákon o predaji pôdy z roku 2014? Ak áno dajte vediet.
Ing. Ľubomír Janoška
16.02.15,05:22
aj ja
Chobot
16.02.15,07:39
Nechápem, prečo by mal podať návrh kupujúci.

Ale asi toho vieme veľmi málo o prípade, v podstate len toľko, čo si nám útržkovite napísal. PReto som ti napísal, že na porade ti nevieme adekvátne poradiť.

Ak si si našiel právnika, tak je to super. Aspoň ti pozrie všetky podrobnosti prípadu.

A čo s tým má zákon o predaji pôdy? Nebodaj si predával poľnohospodársku pôdu? Ak áno, tak to si nám nikde v príspevkoch nepovedal. Resp. na to si sa vôbec nepýtal. Takto sa nedá radiť, keď napíšeš len 20% z celého prípadu.
vojato
16.02.15,21:27
Potom ako obdržal LV, je vtom rozdiel? Ano máš pravdu, len potom ako podal žiadosť z KU mi prišlo info, že moja parcela nie je určená na poľnohospodársku činnosť, ale rekreačnú a inú výstavbu-D. Keď som sa pýtal na KU ako ju zrušiť, tak odpoveď vedúcej bola, on Vam to dobrovoľne nevydá, musíte cez súd.
Teraz je otázne či chlapec z Bratislavy splnil podmienky na kúpu pôdy....ale čo stým, je môj advokát oprávnený lustrovať KU? A pomôže to veci?
Chobot
17.02.15,06:47
A prečo sa pýtaš nás, keď už máš advokáta? Prečo sa nespýtaš jeho?

VLastne ani neviem, čo sa pýtaš. Nauč sa formulovať otázky, aby im aj iní rozumeli.
vojato
17.02.15,18:19
KP zmluva bola akceptovaná, takže musel odisť návrh na odstúpenie od zmluvy. Bola aj nebola poľnohospodárska, predaná ako orná pôda, dnes už určená na rekreačné účely a výstavbu-D
vojato
17.02.15,18:39
Nie musia byť splnené obe podmienky: tieseň, ktorá viedla k nevýhodnej kúpe.