filcik
01.02.15,10:39
byvaly kolega mi priniesol vypoved,vyplatnu pasku a stravne listky,vypoved som dostal 28.11 vypoved mi bola dorucena 30.11-osobne kolegom, a vyplatnu pasku so strav.listkami mi dorucil byvaly kolega osobne 10.12.bol poruseny zakon o ochrane osobnych udajov?dakujem.
misoft
01.02.15,09:42
Upresni: ako doručil? V obálke, alebo ako?
veronikasad
01.02.15,09:44
Výpoveď "doručená" kolegom sa nepovažuje za platne doručenú, pokial si mu nepodpisoval prevzatie ...
Tweety
01.02.15,09:45
Porušil ZP.
filcik
01.02.15,09:59
no zavolal ze mam pre teba vyplatnu pasku,ci som doma a dal mi ju do ruky-nie v obalke a tak isto mi predtym priniesol mnou podpisanu vypoved.
filcik
01.02.15,10:01
co mozem urobit ak teda porusil zakonnik prace(ZP)?
veronikasad
01.02.15,10:03
pracovný pomer trvá ? Ako to bolo s tou "mnou podpísanoi výpoveďou" ? Kto dával výpoveď - ty alebo zamestnávatel ? Alebo išlo o skončenie prac.pomeru dohodou ?
Tweety
01.02.15,10:06
Prečo si si neprevzal podpísané prevzatie výpovede na pracovisku?
Tweety
01.02.15,10:08
VP mal zamestnáv. doručiť inak, nie tak sko to urobil
filcik
01.02.15,10:14
pracovny pomer skoncil 28.11.vypoved som podpisal toho dna.kedze naj sef tam vtedy nebol,podpisal ju neskor a kolega mi ju dorucil na druhy den podpisanu-nie v obalke len tak.vypoved som dostal z dovodu znizenia stavu zamestnancov s cielom zabezpecit efektivnost prace.
veronikasad
01.02.15,10:17
Naozaj išlo o výpoveď ? Pracovný pomer po uplynutí výpovednej doby nekončí v priebehu mesiaca ...

A prečo chceš riešiť porušenie zákona o ochrane osobných údajov po dvoch mesiacoch od skončenia prac.pomeru ?
veronikasad
01.02.15,10:22
MZdu za november (vrátane odstupného) si dostal vyplatenú načas ?
filcik
01.02.15,10:48
dohodli sme sa na okamzitom ukonceni prac.pomeru a odstupnom za 1 mesiac.preco chcem riesit?ked som nastupoval do tejto prace,boli mi slubene po roku odmeny.prvy rok som dosta 4000eur.tento rok som tiez ocakaval nieco,ale dostal som len vypoved a za cely rok 500eur odmenyclovek cely rok maka a toto je dakujem.
veronikasad
01.02.15,11:05
dôvodom okamžitého skončenia prac.pomeru boli nevyplatené mzdy ? Alebo ide o skončenie prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 ZP ?
Inak z tvojej strany trošku divný spôsob pomsty bývalému zamestnávatelovi ...
bubkoch
01.02.15,11:10
nauc sa zmysluplne zadavat otazky a hlavne jasne formulovat fakty a problem ...
lebo potom tu namiesto odpovedi je milion otazok ...
na takto formulovany problem a polozenu otazku sa neda odpovedat ...
filcik
01.02.15,11:28
dovodom skoncenia prac.pomeru bolo znizenia stavu zamestnancov s cielom zabezpecit efektivnost prace.dali mi vypoved a 2 navrhy-1-2-mesacna vypoved.2-okamzite ukoncenie prac.pomeru+odstupne podlaZP.mozeme to nazyvat aj pomsta.a ako by ste nazvali to co urobili oni mne?ale toto neieje pradmetom debaty.dakujem.
veronikasad
01.02.15,11:39
V konečnom dôsledku si podpísal dohodu o skončení prac.pomeru v zmysle § 60 ZP. Pred podpisom dohody si mal so zamestnávatelom vyjednávať o podmienka, teraz to naozaj vidím tak ako som napísala vyššie, najmä ak ti zamestnávatel dohodnutú mzdu vrátane odstupného vyplatil v riadnom výplatnom termíne ...
filcik
01.02.15,11:45
porusil teda zakon o ochr.osobnych udajov alebo nie?myslim tym ze poslal papiere po kolegovy len tak?to bola otazka.
Chobot
01.02.15,18:48
Na tvoju otázku sa nedá jednoznačne odpovedať. Otázne je, čo má v náplni práce ten tvoj bývalý kolega. Ak je zamestnancom personálneho či mzdového oddelenia, tak mal právo ti doručiť aj tie dokumenty.

Ak dáš podnet na úrad na OOU, tak nebude problém zamestnávateľovi vystaviť splnomocnenie pre toho zamestnanca na tieto úkony a nič sa nestane. Budú tvrdiť, že si plnil svoje pracovné povinnosti a bol oprávnený nakladať s osobnými údajmi, ktoré spracúva zamestnávateľ.