ajny
01.02.15,18:12
Prosím o pomoc, v tomto som už bezradná a to som prečítala už asi všetky príspevky aj tu na porade.... Zamestnanec má už vyše roka exekúciu z jednej tretiny mzdy povinneho. v tomto roku prisla žiadosť o vykonavanie zrážok zo mzdy kde podľa dohody má dohodnutú zrážku 164 eur. Z tejto pôžičkárne mi pani povedala že môžem odpočítať trvalé príkazy čo má zamestnanec v banke na úhradu ďalších splátok inej pôžičky a im platiť len zvyšok.... (neviem či to vôbec môžem). a aby sa mi rátalo tak o pár dní prišli Ďalšie 2 žiadosti o vykonávanie zrážok práve na tie splátky, čo bol v banke trvalý príkaz, jedna na 43,03 a druhá 62,06. Zamestnanec má pracujúcu manželku, deti sú už dospelé..... Prosím Vás o pomoc lebo tomu vôbec nerozumiem komu a koľko mám vlastne poslať a koľko mám dať zamestnancovi..... Zamestnanec zarába 390 eur mesačne...
Mila123
01.02.15,17:42
ak sú všetky zrážky z 1/3 tak vykonávaš /máš rozhodnutie, príkaz, na základe toho, inak ťa nezaujíma, že povinný už niečo individuálne posiela....máš platobný príkaz, tak pokračuješ podľa neho)
vykonávaš zrážky pre prvú exekúciu, ostatným napíšeš, že sú v poradí (zaradíš si ich do poradia budúcich zrážok) u nás má pani asi 8 čakateľov...
akým softvérom spracuvávaš mzdy?)
ajny
02.02.15,16:46
mám win pam od Ivesu... to znamená že keď má takú nízku mzdu tak vlastne platím len tú jednu tretinu a ostatným vôbec nič?