surfinka
01.02.15,19:17
Prosím napovedzte mi, kde prestne nájdem, že zamestnávateľ platí daň z mot.voz. len za DNI pracovných ciest svojho zamestnanca, lebo mi volali DÚ, že musím podať opravné a zaplatiť za 365 dní, lebo auto nebolo odhlasované .......diky
avalik
01.02.15,18:21
ak si dala r. 09 § 85 ods. 2 písm. a) ... tak nebola povinnosť ohlasovať zánik daňovej povinnosti k dani z MV

§ 90
Oznamovacia povinnosť, zdaňovacie obdobie a daňové priznanie

(1) Daňovník, ktorému zanikne daňová povinnosť v priebehu zdaňovacieho obdobia, je povinný oznámiť túto skutočnosť príslušnému správcovi dane podľa § 99 ods. 5 alebo ods. 6 do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).

§ 91

(7) Pri vzniku a zániku daňovej povinnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia a ak vznikne a zanikne daňová povinnosť v jeden deň, je daňovník povinný zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania. Pomerná časť dane sa vypočíta ako súčin jednej tristošesťdesiatpätiny a v priestupnom roku jednej tristošesťdesiatšestiny ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych dní, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.
surfinka
01.02.15,18:26
takže mala som pravdu a mala by som zaplatiť za 180 dní, kedy bol zamestnanec na cestách a nie 365. teraz sa mám ako s ňou pohádať, mi ešte vravela do telefónu, že tak jej to ani systém nezoberie.....
marjankaj
01.02.15,18:30
Nemala si vyplniť vznik daňovej povinnosti.
avalik
01.02.15,18:31
skontroluj si r. 9 - čo tam máš uvedené?
surfinka
01.02.15,18:36
riadok 9: 2a a vznik som nevyplnila, tak nechápem
avalik
01.02.15,18:42
tak kasli na tetusku, ak ti bude volat tak ju odkaz na §§ co som uviedla
surfinka
01.02.15,18:44
idem tam zajtra, lebo ona mi kázala podať opravné alebo dodatočné....ma rachne šak mi to robí rozdiel nejakých 74 e....
avalik
01.02.15,18:48
Ja by som tam len koli tomu nesla - ale zavolala by som jej a odkazala ju aj na ich stranku, kde maju uvedene ... Oznamovacia povinnosť sa nevzťahuje na daňovníka, ktorým je zamestnávateľ, ktorý vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla (bez ohľadu na to, či v osvedčení o evidencii časť I. alebo v osvedčení o evidencii časť II. vozidla je ako držiteľ zapísaný zamestnanec alebo iná osoba). https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-motorovych-vozidiel#ZamestnavatelInf
surfinka
01.02.15,18:50
ok, napíšem Vám zajtra ako som dopadla....
surfinka
09.02.15,14:53
sorry, že až dnes, ale choré obe deti naraz....tetuška sa išla poradiť na druhej kancelárie a povedala, že ta hej ta máte pravdu. dovidenia
KEJKA
09.02.15,15:52
Podaj dodatočné DP DMV a správne ho vyplň.