miagi81
01.02.15,19:45
Dobry den, v 3. rocniku v zimnom semestri na VŠ som neurobil opakovane predmety t.j. vyhodili ma zo skoly. Mam v plane si dat odznova prihlasku na tu istu VŠ kde mi uznaju predmety a budem robit uz len tie ktore nemam. Chcem sa opytat ci za ten cas co nebudem vedeni ako student mi je matka povinna platit výživne.?
ivka70
01.02.15,18:51
Kedze nie si nezaopatrene dieta a ani sa sustavne nepripravujes na dalsie povolanie odkedy ta vyhodila zo skoly, si schopny sam sa zivit a teda matka moze poziadat o ukoncenie vyzivovacej povinnosti.
Ako dospely by si jej musel aj vyzivne, ktore by ti zaplatila do rozhodnutia, vratit - ak by ho od teba ziadala.

Ak budes znovu studentom, budes musiet o vyzivne ziadat - ako dospely to robis sam.
miagi81
01.02.15,19:04
Dakujem za odpoved. Cize ak ma znovu zoberu do skoly mam opät narok na vyzivne? Musim sam informovat matku , ze uz nie som student, nestykavame sa spolu tak preto sa pytam. Dakujem
ivka70
01.02.15,19:08
Ak ta opat zoberu do skoly, opat sa budes pripravovat na povolanie, cize narok ti vznikne, to ale bude posudzovat sud na zaklade tvojej ziadosti.

Mal by si ju informovat, pretoze sa naozaj moze stat ,ze bude ziadat od teba vyzivne spat ...a ty budes povinny ho vratit. Je to na tebe.
miagi81
01.02.15,19:20
Dakujem Vam za odpoved . Velmi ste mi pomohli.