ANNA
09.05.06,13:02
Všetkých Vás pekne zdravím a prosím o radu na Olymp. Mám zamestanca na 30 hod. prac.úväzok so mzdou 6400,- (platová trieda 2) mal dovolenku a nech robím čo robím za svet do toho programu neviem dosať správne udáje. Už to skúšam a prerábam pracovný pomer a všetko možné a vždy bez úspechu. Viete mi niekto presne popísať ako ho mám zadať? Ďakujem.
LubenaK
09.05.06,12:01
V Personalistike máš zaškrtnutý skrátený prac.pomer podľa § 49?
Daj 3/4 - a program Ti prepne na 30 hodín a 5 dní. Na karte Zložky mzdy daj mesačnú mzdu a do tarify sumu. Potom skús vypočítať výplatu.
ANNA
09.05.06,12:21
Ďakujem, mzdu mi teraz vypočítalo, ale pracovník mal dovolenku 4 dni a program mi po zadaní vypočíta počet dní 4 a počet hodín 18. To budem musieť stále opravovať, alebo mám niečo zle nastavené? Ďakujem
ANYMex
09.05.06,13:12
Ak ma 4,5 hodinový pracovný čas denne, tak je to správne. Program stále berie ako 1 deň dovolenky bez ohľadu na pracovný úväzok.
ANNA
09.05.06,14:17
Ak ma 4,5 hodinový pracovný čas denne, tak je to správne. Program stále berie ako 1 deň dovolenky bez ohľadu na pracovný úväzok.
Lenže on má 6 hodinový a v personalistike má zadaný 3/4 úväzok. A keď si dám tlačiť Súhrnn výkaz pracovnej doby tak tu mi dáva 4,5 miesto 6.
LubenaK
10.05.06,07:47
Ja som to skúšala a dalo mi pekne aj pri dovolenke 6 hodín na deň aj v doklade evidencia pracovnej doby. Skontroluj, či máš sprácne zadaný v Personalistike Pracovný pomer a či sa Ti to správne prenáša aj na záložku mzdové údaje.
ANNA
10.05.06,09:18
Ja som to skúšala a dalo mi pekne aj pri dovolenke 6 hodín na deň aj v doklade evidencia pracovnej doby. Skontroluj, či máš sprácne zadaný v Personalistike Pracovný pomer a či sa Ti to správne prenáša aj na záložku mzdové údaje.
Ďakujem za snahu. V personalistike v prac.pomeroch mám 3/4 týždeň 30 hod, v mzdových údajoch úväzok 3/4 týždeň 30 hod. Neviem, kde mám hľadať chybu. Pri výplate mám mzdové položky: mesačná mzda - správne mi pri zadaní vypočíta základ t.j. pri HM 6400 a dovolenke 4 dní HM=5237,
náhrada za dovolenku zadám 4 dni - počet dní 4 počet hodín 18 - ale správne by malo byť 24 ( 4x6 ). Už naozaj neviem kde mám chybu. Už som toho zamestnanca úplne zmazala a stále neviem správne zadať údaje.
Paula
10.05.06,09:26
náhrada za dovolenku zadám 4 dni - počet dní 4 počet hodín 18 - ale správne by malo byť 24 ( 4x6 ). Už naozaj neviem kde mám chybu. Už som toho zamestnanca úplne zmazala a stále neviem správne zadať údaje.
Keď si v zadávaní pre dovolenku, skús sa kurzorom postaviť na daný deň (neklikaj naň). Objaví sa ti okienko s údajom o počte hodín, môžeš ho prepísať na toľko hodín, koľko potrebuješ. (Tak sa dá prepisovať počet hodín aj pri nerovnomernom pracovnom čase).
LubenaK
10.05.06,09:29
A máš zaškrtnuté v prac.pomeroch aj paragraf 49? Ak áno, potom ešte pri zadávaní dovolenky, oprav pri každom dni počet hodín. Ak to nepomôže, zavolaj mi. Číslo máš v SS.
SMartina
05.02.07,18:47
Aj ja mam ten problem a neviem ako zaučtovať dopočty v PU.
Ake ucty aby to sedelo ? Ak ten dopočet zaúčtujem na účet zdr. poist., tak sedia poisťovne a nesedí 331, ak ten dopočet nezaúčtujem do zdr. poisťovní, tak sedi 331 a nesedia poisťovne. Poradi mi niekto? Prosímmmmm. Ďakujem.
andyt
05.02.07,18:52
ahojte, pouzivam aj ja program OLYMP, s takymi problemami som sa stretla aj ja a mozem VAm z vlastne skusenosti poradit ...zavolajte priamo do spol. KROS a bude vam poradene..