sloniatko
01.02.15,21:07
Mozu mi dat pokutu ak by som mala na predajni TV v ktorom bude USB a bude sa premietat tovar ktory predavam nie tv vysielanie..je to O.K. alebo treba davat nejake poplatky...dakujem
avalik
01.02.15,22:27
Úhradu za služby RTVS musíš platiť len ak máš aspoň 3 zamestnancov na PZ - bez ohľadu na to, či máš/používaš TV/rádio.
https://uhrady.rtvs.sk/zamestnavatelia/kto-ma-platit

Ale priprav sa na návštevu SOZA a podobných organizácií a na dokladovanie, že na danom technickom zariadení - televízore nereprodukuješ diela chránené týmito ochrannými autorskými zväzmi.
avalik
01.02.15,22:28
Nie je pravda, že za televízor musí zaplatiť. Platiť musí len ak jej vznikne povinnosť zo zákona - a tá nevzniká vlastníctvom/držbou televízora. ;)
sloniatko
02.02.15,06:13
tiez si myslim ze nie ved tam budem mat len SVOJE propagacne videa..a navyse mam aj ZTP
buchač
02.02.15,07:19
Ježiškové husličky.... :eek: :confused:
Zasa sa za slovíčka budeme chytať ???

ZŤP mám aj ja...no a čo ?
Navyše si do zadania nedala komplet informácie...

Normálny jedinec pochopí...tým druhým to treba na kompletku na striebornom podnose položiť.

Že podnikateľka.....ts, ts, ts , ts ....
kn-alka
02.02.15,07:34
buchač - podnikateľ platí poplatky RTVS len ak má 3 a viac zamestnancov bez ohľadu na to, či má, alebo nemá TV, rádio.
obyvatelia platia za odberné miesto elektriky, takisto nezávisle na tom, či má TV, alebo rádio
kn-alka
02.02.15,07:35
Chobot
02.02.15,07:42
"tiez si myslim ze nie ved tam budem mat len SVOJE propagacne videa..a navyse mam aj ZTP"

Sloniatko, nezáleží od toho, či máš televízor alebo nie alebo od toho čo tam premietaš. Ako avalik napísala, povinnosť platiť poplatky za televízne a rádiové vysielanie vzniká každej fyzyckej či právnickej osobe, ak splní podmienky zákona 340/2012:

Platiteľ úhrady


Platiteľ úhrady (ďalej len "platiteľ") je
a) fyzická osoba,.....
b) zamestnávateľ, 4) ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov; na účely tohto zákona sa služobný úrad5) posudzuje ako zamestnávateľ.

Ak nemáš viac ako 2 zamestnancov, tak nie si povinná platiť. Ak máš, tak platíš podľa počtu zamestnancov.
buchač
02.02.15,07:50
Myslím si, že ak si sloníča prečítala pripnutý link, tak pochopila.
Ak nie (čo sa často deje u poniektorých - a vzápätí mudrujú) , tak sa niet čo čudovať.
===================================
Ešte raz zdôrazním !!!

V zadaní otázky nie je ani zmienka o počte zamestnancov.

----------------------------------------------------

POZNÁMKA :
Príspevky - otázky od sloniatka sú inak samé perly...
Peggynka
02.02.15,08:10
Oslobodenie od platenia sa ťa týka len v domácnosti,keď si ŤZP,inak postupuješ podľa zákona (teda počtu zamestnancov a nie či TV máš alebo nie).Je možné,že si to už prešvihla,treba naštudovať zákon.
avalik
02.02.15,09:36
buchač aj niektore tvoje odpovede su "perly" ... než by si priznal, že si dal nesprávnu odpoveď ("Zaplatíš koncesionárske poplatky a tým je to vybavené. Za televízor proste MUSÍŠ ZAPLATIŤ !"), začneš odsudzovať pýtajúceho sa.
sloniatko
03.02.15,22:42
ak su to take perly tak ich necitaj..myslim ze porada je o tom ze ludia si maju pomoct navzajom...nie som v tychto temach doma neriesim to kazdy den preto si nemyslim ze musim byt hned blba...a taketo perly prinasa sam zivot..inak vsetkym ochotnym poradit mi dakujem..a tym ostatnym zelam aby taketo perly nemuseli riesit..
sloniatko
03.02.15,22:54
a dakujem avalik...