xylonka
01.02.15,21:09
V pracovnej zmluve mám uvedené:

Ak je daná výpoved, pracovný pomer sa končí uplynutím výpovednej doby.Výpovedná doba začína plynúť od prveho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca,ak nie je ustanovené inak.

V kolektívnej zmluve je uvedené :

(15) Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z dôvodov uvedených v §63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) Zákonníka práce alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu je
a) dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval menej ako päť rokov,

b) tri mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej päť rokov.

(16) Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z iných dôvodov ako podľa § 62 ods.3 Zákonníka práce je dva mesiace.

(17) Ak výpoveď dáva zamestnanec, výpovedná doba je dva mesiace.

Riadim sa KZ a mám výpovednú dobu 2 mesiace a je jedno či som zamestnaná menej ako rok ? A či dávam výpoved ja alebo mne zamestnávatel?
veronikasad
01.02.15,20:39
kto dával výpoveď ? Zamestnanec alebo zamestnávatel ?
Tweety
02.02.15,06:07
Ak máte podpísanú KZ, riadite sa teda ňou .
xylonka
02.02.15,20:02
Vdaka,teda platí KZ.
Zatial nedal nikto nikomu vypoved,ale podla KZ je to jedno, lebo su to stále 2 mesiace , či dostanem alebo dám výpoved-aspon¨ja to tak chápem.