Compards89
01.02.15,21:46
Zdravím,

chcel by som si otvoriť reštauráciu/pohostinstvo/bar , nejaký počiatočný kapitál mám (neviem či dostatočný podľa mňa hej) ,ale nemám žiadne know-how a resp žiadne skúsenosti s podnikaním . A ako si nemám chuť všetko naštudovať , najmä čo sa týka otvorenia samotnej prevádzky (všetky povolenia,žiadosti..) . Viem že jedná možnosť by bola odkúpiť existujúcu prevádzku ,ale v mojom prípade už mam vyhladnuté aj miesto a to by som najmä nechcel meniť. Tak by som sa rád opýtal ,či existujú firmy alebo ľudia ,ktorí sa živia vybavovaním všetkých týchto papierovačiek. No pýtal som sa pár účtovníkov ,ale tí nemali akosi veľký záujem. Ak máte nejaké linky/adresy na takéto firmy/jednotlivcov ,ktoré ponúkajú tieto služby za FO tak budem len rád.
avalik
01.02.15,20:51
a mas aspon skusenosti v gastronomii? na zaklade coho uvazujes ze mas dostatocny kapital? robil si si kalkulacie?
marjankaj
01.02.15,21:04
No viac bude tých, ktorí firme pomôžu do hrobu.:eek:
lujza.j
01.02.15,21:11
načo skúsenosti...to treba:D..potom to tu vyzerá tak ako to je...
zaq5000
14.02.15,12:03
Myslim ze skor nie. Jedina moznost je nakontaktovat sa na nejakeho existujuceho podnikatela v inom meste, ktory nebude mat problem ti pomoct ci uz za peniaze alebo zadarmo - idealne po kamaratskej linke. Pripadne obehat urady a spytat sa> hygiena, zivnostensky, bezpecnost prace, atd.