BorisM
02.02.15,11:27
Vraj prišla žene kontrola s úradu práce, ziistili sme to až keď jej prišiel dopis z úradu práce, že sme vraj neboli v uvedený den a čas doma. Boli sme doma všetci traja a nikdo u nás neklopal a ani sme nenašli v schránke oznamenie o tom že nikto nebol doma. Môžu si dovoliť tvrdiť, že boli na kontrole, keď evidentne luhajú? *Ako sa proti tomu brániť?
Chobot
02.02.15,10:30
Čo malo byť účelom kontroly? Prečo boli na kontrole?
Tweety
02.02.15,10:30
Aká kontrola z ÚP? Nemáš na mysli kontrolu počas DPN? Ale to nechodí ÚP ale SP.
katka 23
02.02.15,10:41
áno chodia na kontrolu aj z úradu práce, evidovaný nezamestnaný preukazuje úradu práce na tlačive, ktoré mu vydá úrad práce svoju dočasnú pracovnú neschopnosť http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.upsvar.sk%2Fbb%2Faktualne-oznamy%2Fzmena-pri-preukazovani-docasnej-pracovnej-neschopnosti-uchadzacov-o-zamestnanie-od-01.05.2013.html%3Fpage_id%3D292106&ei=PGHPVP2eGoXyUq_PgbAE&usg=AFQjCNH0P5p03mloHsvZmh9KaPxLYzM2QA&bvm=bv.85076809,d.d24 aby sa nemusel zúčastňovať na aktivitách úradu práce , nemusí ísť na tzv. kontakt...
a ako sa brániť ? ťažko odpovedať, ale asi podobne ako v sociálnej poisťovni , ak mala v čase kontroly vychádzky, ak bola u lekára a má na to dôkazy OK ináč...mala by byť doma
Tweety
02.02.15,10:42
jáj, tak to ma nenapadlo, nenapísal, že je v evidencii
Katy a R
02.02.15,11:16
ako sa brániť? - nuž napísať odpoveď na ten list - a doložiť, že ste boli doma ... (a manželka dodržiavala liečebný režim - lebo asi o to ide?);)
taiko
02.02.15,11:20
a ako sa da dolozit, ze si doma, ked si doma a nik okrem tych, co su s Tebou doma, Ta nevidi?
Katy a R
02.02.15,11:27
to už je na nich, ako si obhája ;) ... zase aj pracovníci z UPSVaR by si len tak nedovolili tvrdiť, že boli na kontrole - ak to naozaj nebolo ... či?
taiko
02.02.15,12:35
no ved hej, len ma zaujima, ako sa taketo "slovo proti slovu"riesi
marjankaj
02.02.15,12:47
A čo ti kontrolovali? Či máš uvedené meno na poštovej schránke?
BorisM
02.02.15,19:49
katka boli sme doma na to dám krk ... a kontroly v prípade neprítomnosti nechávaju v schránke oznamenie a ani to sme nenašli
marjankaj
02.02.15,19:51
A keby ti nechali lístok v schránke, tak by sa niečo zmenilo?
BorisM
02.02.15,19:51
cosu sme napsali podla pravdy.. len zda to zabere mám obavu, že potrebuju umele snížiť nezamestnanost
marjankaj
02.02.15,19:56
Taiko a čo chceš riešiť? Veď nenapísal čím mu hrozia. Možno chceli prísť na kávičku a takto museli ísť niekde do kaviarne za svoje.:eek:
veronikasad
02.02.15,20:42
manželka je na PN-ke ? (na tlačive UP)?
katka 23
03.02.15,09:10
trošku na odľahčenie - manžel bol na pn vyše roka , poctivo dodržiaval liečebný režim, kontrola asi 3x ale raz - bol doma ako vždy prišla kontrola vyzváňala neotváral vypísala oznámenie, ešte našťastie som ju na odchode zastihla ja a že manžel je doma odomkla som a on bol fakt doma ! rozuzlenie? sluchové postihnutie, jednoducho niekedy má takú chvíľu že nič nepočuje, a niekedy počuje aj to čo nemá
Žabinka
03.02.15,09:20
ja dám tiež na odľahčenie.. bola som v lete na PN po x-rokoch.. akurát v čase vychádzky som odbehla.. prišla kontrola, tety zazvonili od dola, chlapček zdvihol domový telefón, povedal že spím, a položil..:D tety spokojné odišli, urobili si fajku, že ma skontrolovali..:D
firmacemix
01.11.19,08:26
žialbohu takéto kontroly sa stávaju bežne.klamú uradnici z uradu prace a nemate žiadnu šancu im to dokázať.mne sa stala podobna akože kontrola.oni tvrdia svoje,ja svoje.samozrejme pravdu ma ÚP.odvolanie alebo sťažnosť nemá zmysel,pravdy voči nim sa nedovoláte.im ide iba o jedine ako zničiť človeka.
Anina2
01.11.19,09:29
Hoci je to stará téma, je aktuálna. Ja som chvalabohu dávno nepotrebovala byť na PN, ale ak si dobre pamätám, uvádza sa na tlačive aj tel. kontakt. Mohli ti zavolať, keď teda nikto neotváral. Manžel bol kedysi na PN a lekárka mu predpísala Oxazepam na spanie. Takisto sa nemohol u nás nikto dozvoniť, ale potom to lekárka odôvodnila, takže všetko sa vysvetlilo.