koalko
09.05.06,14:45
Chcem sa opýtať či je nejaká chyba keď v JU číslujem bločky výdavkové a príjmové zaradom ako prišli ale medzi nimi sa nachádzajú aj bločky z valutových pokladníc. No a potom podľa toho číslovania ako je v účtovníctve v JU vediem valutové pokladnice. Napr. č.1 má bloček z pokladne SK a bloček č.2 je z valut.pokladne napr. CZ a pod.
Alebo to musím odlíšiť podľa toho z akých pokladníc peniaze vyberam alebo dávam a číslujem príslušné pokladnice stále od č. 1?
Prosím o Váš názor. ďakujem.
KEJKA
09.05.06,13:00
áno, každá pokladnica má mať osobitné číslovanie. Takto v tom nie je prehľad.
bezradná
09.05.06,13:06
Chcem sa opýtať či je nejaká chyba keď v JU číslujem bločky výdavkové a príjmové zaradom ako prišli ale medzi nimi sa nachádzajú aj bločky z valutových pokladníc. No a potom podľa toho číslovania ako je v účtovníctve v JU vediem valutové pokladnice. Napr. č.1 má bloček z pokladne SK a bloček č.2 je z valut.pokladne napr. CZ a pod.
Alebo to musím odlíšiť podľa toho z akých pokladníc peniaze vyberam alebo dávam a číslujem príslušné pokladnice stále od č. 1?
Prosím o Váš názor. ďakujem.
Ja mám rozlíšené číslovanie v pokladniciach. Vediem pokladnicu v Sk, valutovú pokladnicu a aj pokl. na sociálny fond. Pri účtovaní si najprv spravím pokladne a potom zaúčtujem doklady v časovom slede, ako po sebe nasledujú. Pre mňa je tento spôsob vyhovujúci, lebo mám lepší prehľad o pokladniciach a zároveň si to viem skontrolovať aj s účtovníctvom.
mazella
11.05.06,13:49
áno, každá pokladnica má mať osobitné číslovanie. Takto v tom nie je prehľad.

" má mať " alebo musi mať?????

ak mam slov. pokladnu oznacenu č.1 a CZ č.2 a doklady cislujem systemom..
vydaj zo sK pokladne 1/1
vydaj z CZ pokladne 2/2
vydaj zo Sk pokladne 3/1.........

je to spatne????????

podotykam ze VPD mam za cely rok tak cca 20.
Tweety
11.05.06,16:46
" má mať " alebo musi mať?????

ak mam slov. pokladnu oznacenu č.1 a CZ č.2 a doklady cislujem systemom..
vydaj zo sK pokladne 1/1
vydaj z CZ pokladne 2/2
vydaj zo Sk pokladne 3/1.........

je to spatne????????

podotykam ze VPD mam za cely rok tak cca 20. Nie je to správne číslovanie. Pri číslovaní týmto spôsobom, na preskačku, v pokladni č.1 chýba doklad č. 2, v pokladni č.2 chýba doklad č. 1.
Zita5
13.05.06,08:14
Ja pokladňu Sk číslujem od VPD alebo PPD od 001 .....xxxx
Euro pokladňu VPD alebo PPD od 001 .....xxxx
a p o d o b n e

Každú pokladnicu začínam od 001 , robím v Alfe a tam je možnosť nastavenia číslovania každej pokladnice osobitne .Podľa toho ich aj zakladám .Osobitne SKK,EUR,CZK a podobne.
ekopo
13.05.06,08:33
Mám založené číselníky pokladní- napr. PV, PP to je pokladňa v SK a členenie na výdaj a príjem číslovanie dokladov= č/mesiac t.j. 1/5..,2/5 ....Valutová pokladňa- číselník PEU - t.j. pokladňa vedená v EUR číslovanie 1/5., 2/5 .....tak isto PCZ....Mimochodom žiadny predpis neurčuje akým spôsobom sa majú číslovať doklady, každý si zvolí pre neho najvhodnejší spôsob číslovania, ktorý si vie obhájiť - že má všetky doklady zaúčtované.....
alicka4
22.05.06,08:08
Prepáčte ak som mimo témy, ale nikde neviem nájsť odpoveď na môj problém. Ako sa zaúčtovávajú poskytnuté zálohy EUR v jednoduchom účte? Uvediem príklad:
11.04. - poskytnutá záloha 500,- EUR
27.04. - vyúčtovanie /zamestnanec priniesol účty za 420,- EUR a vrátil 80,- EUR/. Robím valutovú prvýkrát, tak prosím poraďte, čo všetko treba urobiť.