Astra122
02.02.15,14:44
Od nedele 1.2. som dala výpoveď dohodou, musím sa teda do piatka 6.2 zahlásiť na úrad práce, aby ma evidovali už od prvého a nemusela som si platiť časť zdravotného poistenia. Problém je, že účtovníčka vo firme, nie je schopná mi sľúbiť, že mi do štrvtka pošle všetky papiere ako zápočtový list a doklad o ukončení pracovného pomeru. Môžem sa zahlásiť na úrad aj bez týchto dokladov a poslať ich dodatočne? Má zamestnávateľ povinnosť tieto doklady vystaviť do 7 kalendárnych dní?
Katy a R
02.02.15,13:45
môžeš - stačí ti OP a doklad o vzdelaní. Ak ste sa dohodli - tak tú dohodu už predsa máš?
Mila123
02.02.15,13:45
výpoveď dohodou neexistuje.......a zamestnávateľovi ste predsa podpisovali ukončenie PPV podľa § 60 ZP (zrejme), v tomto prípade na UPSVaR stačí na začiatok ukončenie PPV......
Tweety
02.02.15,13:46
Ved máš dohodu o skončení PP,či? Ostatné doložíš dodatočne.
veronikasad
02.02.15,14:18
Zamestnávatel s ukončení prac.pomeru dohodou súhlasí ?
avalik
02.02.15,14:32
Ak máš súhlas zamestnávateľa so skončením PP dohodou, tak to stačí.

Príloha č. 2 k zákonu č. 5/2004 Z. z.

ZOZNAM DOKLADOV, KTORÉ SÚ SÚČASŤOU ŽIADOSTI O ZARADENIE DO EVIDENCIE UCHÁDZAČOV O ZAMESTNANIE, A DOKLADOV, KTORÉ UCHÁDZAČ O ZAMESTNANIE PREDKLADÁ NA ÚČELY SPROSTREDKOVANIA ZAMESTNANIA

A. Súčasťou žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie podľa § 34 ods. 2 sú tieto doklady:

a) fotokópia potvrdenia o zamestnaní65) alebo dokladu o spôsobe skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu, ak spôsob skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu nie je uvedený v potvrdení o zamestnaní alebo ak sa potvrdenie o zamestnaní nevydáva,


§ 34 (2) Skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie osvedčuje občan pri podávaní žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, najneskôr do ôsmich kalendárnych dní odo dňa podania žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak tomu nebránia závažné skutočnosti, ktoré je občan povinný preukázať. Zoznam dokladov, ktorými občan osvedčuje skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a ktoré sú súčasťou žiadosti, sú uvedené v prílohe č. 2 písm. A.