jolana11
02.02.15,17:01
Dobrý deň,minulý týždeň sami stala nepríjemná vec.Vodič auta idúceho za mnou ma na parkovisku zastavil s tým,že mu z môjho auta odfrkol kameň a poškodil mu čelné sklo.Ešte sa mi nič podobné nestalo,tak som vinu uznala a spísali sme protokol o nehode.Poškodený mi dal kópiu a originál si nechal.Kópiu som v ten deň doručila na pobočku mojej poistovne,kde si ju zaevidovali.Dnes mi prišiel list z mojej poistovne,že som nedoručila hlásenie o poistnej udalosti.Zaujíma ma,či to nie je tým,že som doručila na pobočku kópiu a nie originál a čo s toho pre mňa vyplýva.Podotýkam,že svojej viny si nie som vedomá nakoľko,na prednom skle už jeden ťukanec mal a v podobnej situácii som ešte nebola a možno som len naletela...Za odpoveď vopred ďakujem.
misoft
02.02.15,16:57
Ešte upresni - ktorá poisťovňa.
Ale v podstate - poškodený si necháva originál, druhý účastník má kópiu. Poškodený ide do svojej poisťovne nahlásiť škodovú udalosť. Poisťovňa čaká, či sa ozve druhý.
Druhý oznámi svojej poisťovni, že škodu spôsobil a s poškodeným sa dohodli - dôkaz je kópia jeho protokolu.
Takže nech poisťovňa nevymýšľa - obe tlačivá sú si rovnocenné - každá pre svoju poisťovňu sú dokladom o hlásení poistnej udalosti.

Predpokladám: Kooperatíva, alebo Generali.... tí robia problémy, len aby cálovať nemuseli....
jolana11
02.02.15,17:10
Komunálna poistovna...Ide mi o to,ze som tam kopiu zaniesla este v ten den,ako sa to stalo....Bolo to 26.1. a dnes mi prisiel list,ze som hlasenie o nehode neodovzdala.Tak kde je problem,maju tam bordel alebo co?Este mi nezabudnu pripomenut,ze ak im to neposlem,tak budu nahradu skody vymahat odo mna...A za co,ved ja som si svoju povinnost splnila a kopiu odovzdala priamo na pobocke...
misoft
02.02.15,17:13
Hmmmmm.... vieš, ja keď niekam niečo odovzdávam - tak si nechávam potvrdiť príjem. Stačí hárok papiera a textom "Potvrdzujem príjem......" a buchnú štempeľ a podpis. A keby vyskakovali - tak by si im to o gebule otrieskala (a bolo by dobré, keby si aj vrieskala....!
misoft
02.02.15,17:15
Komunálna, Kooperatíva - Vienna Insurance Group - takže je to jasné..... jedna banda....
buchač
02.02.15,17:18
Nechápem,prečo sa pýtaš na Porade.

Zajtra zbehni na pobočku, alebo zavolaj svojho osobného agenta a informuj sa .
jolana11
02.02.15,17:24
Takže ísť treba na pobočku? Alebo počkať, ako sa to vyvrbi?
jolana11
02.02.15,18:06
Ďakujem za odpovede.