milena brizova
02.02.15,20:08
Tento rok ma čaká moja prvá účtovná závierka a dneska som sa dopočula, že by som mala robiť závierku ako mikroúčtovná jednotka. Aký je rozdiel medzi normálnou závierkou a touto? Spracuje mi aj program Omega takúto závierku? Ak vie niekto, prosím poraďte.
avalik
02.02.15,20:03
Pre MUJ je jednoduchsia ... tlaciva su uz dostupne v elektronickych formularoch na financenj sprave

opatrenia su tu http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9770
cloe
02.02.15,20:11
Chcem len upresniť, že aj keď spĺňaš podmienky mikroúčtovnej jednotky, môžeš urobiť "riadnu" ÚZ. Nie je to povinnosť.
nika.sum
02.02.15,21:06
ked sa este len uvazovalo o mikro UJ a o sro za 1 EUR, tak som citala, ze bude musiet byt vo vystavovanych fakturach oznacene, ze ide o taketo firmy....teraz v materialoch o mikro UJ sa nic nespomina o takychto udajoch, takze okrem zavierke a nejakych vynimkach pri uctovani, nema mikro UJ nejake povinnosti, nevyhody?
cloe
02.02.15,21:29
Mikro UJ to nie sú sro za 1 EUR. Môžeš sa rozhodnúť, pri splnení určitých podmienok, že budeš mikro UJ. Nikde to neoznamuješ, ani daňovému úradu. Ja myslím, že to nemá žiadne nevýhody. UZ je oveľa jednoduchšia, aj poznámky, takže napr. pri malých-jednoduchších s.r.o. to budem aplikovať. Tu je oznámenie zo stránky Finančnej správy k účtovaniu mikro účtovných jednotiek:https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/2014_05_07_MUJ.pdf
nika.sum
02.02.15,21:57
dakujem, to uz som citala, este to musim vsetko dostudovat...aj ja mam take, kde to budem moct aplikovat....:-)
milena brizova
03.02.15,05:11
Ďakujem za radu.
milena brizova
03.02.15,05:26
Ak som to správne pochopila, tak počas roku pri účtovaní nie je treba nič meniť a vlastne mňa sa týka iba to, že nemusím časovo rozlišovať náklady na konci roka.
Ešte mi nie je jasné to oceňovanie majetku. V r. 2014 sme kupovali auto v Nemecku za 2 900€. Okrem toho sa platili rôzne poplatky pri prepise na slovenské značky. Ako ho mám oceniť pri zaradení do majetku?
DanielaSL
14.03.15,19:00
Možno už vieš sama..od tvojej otázky už uplynul nejaký čas. Omega to pekne urobí, stačí len v nastaveniach firmy zakliknúť, že to bude mikroúčtovná jednotka.
Kitty49
14.03.15,20:08
Chcela som zaslať uzavierku a nepustí ma kým tam nebude dopísaný dátum schváleni?Nie je tam hviezdička,, že by to bol povinný údaj.Mám doplniť dátum, hoci nie je schválená uzávierka?
DanielaSL
14.03.15,20:33
Ak nie je schválená, tak nemôžeš dať dátum..cez čo to podávaš?
milena brizova
15.03.15,03:15
Ano, už som to zistila.Je to dobrý program. Tak dúfam, že pri odosielaní nenastane nejaký problém. Ešte som ju neposielala. Ďakujem.
DanielaSL
15.03.15,06:38
Výborný program.