jeltur
02.02.15,20:30
Počula som že nové byty vedia postaviť aj rýchlo takým spôsobom, že do malty zamiešajú určitú látku ktorá nezamrzne, a ktorá môže byť škodlivá na zdravie. Takto veľmi rýchlo postavia aj domy aj byty na predaj. Dá sa nejakým spôsobom zistiť pri kúpe nového bytu, akú látku použili, či škodí ľuďom? Neviem ako sa to volál
buchač
02.02.15,19:33
jeltur
02.02.15,19:36
Dakujem, pozorne som si prečítala tento návod, len nič nepíšu o tom, či to môže byť aj škodlivé na zdravie. Môžete mi aj k tomu niečo povedať?
buchač
02.02.15,19:42
marjankaj
02.02.15,19:45
No piť sa to neodporúča.:eek:
jeltur
02.02.15,20:01
Kúpili by ste taký byt?
misoft
02.02.15,22:37
Tá "nemrznúca zmes" - plastifikátor - je škodlivá, ale len vtedy keď ešte nie je zamiešaná v betóne - koncentrovaná. Ak už je raz tam, jej koncentrácia je tak malá, že už je neškodná. Okrem toho, byt sa predsa nepredáva ihneď po vybetónovaní. Sú tam ešte predsa isté doby, kým betón "vyzreje" (síce skôr - vďaka plastifikátoru), ale okrem toho sa ešte musí urobiť kopa vecí. Takže "účinky" sa stratia.
To by potom všetko okolo teba bolo škodlivé - ani by si tu na Zemi byť nemala.
Veď i to ovocie kupuješ a ješ a pritom je postriekané chemikáliami, aby svieže bolo. A na 100% umytím ich dole z neho úplne nedáš....
Alebo - nekupuj nápoje v plastových fľašiach - je tam istotne polyvynilchlorid, nekupuj ani sklenené fľaše - je tam silicium..... (ak vieš, čo to je, tak si za vodou - niekto by to preložil ako silicon).

A - kúpil.
kukučka
02.02.15,23:05
Ak uvažuješ týmto smerom, kúp si radšej dom postavený pred viac ako tridsiatimi rokmi a budeš mať aj záhradu.
jeltur
03.02.15,17:02
ďakujem
buchač
03.02.15,18:16
Veď si pozri Bezpečnostné certifikáty jednotlivých produktov.