sekino
02.02.15,20:59
Pred 5 rokmi dal svokor spravit novu skridlovu strechu ale nedali tam paropriepustnu foliu. Chcem sa spytat ci je mozne nejako prerobit podkrovie na obyvatelne aby tam nezatekalo, alebo sa nehromadila para bez toho aby tam bola ta paropriepustna folia, to znamena dat izolaciu, parozabranu, sadrokarton? Ake su realne moznosti (okrem dat dole skridlu)? Dakujem velmi pekne
Róbert Bella
03.02.15,18:24
paropriepustná fólia je len nato aby neprepustila paru zvnútra do izolácie ...
pod škridlu musí ísť poistná hydroizolácia a tá sa tam nedostane bez zloženia škridly ...
ak by to bolo spravené len zospodu tak zateká na krov a tým sa znehodnotí , splesnie atď ...
ale na druhú stranu ak je poriadne ošetrený tak ten "polčas" rozpadu môže byť aj za životnosťou krytiny
lapejko
03.02.15,18:34
nie je to len o fólii, musia tam byť kontra laty, ´t.j. pozdĺžne laty pribité na krokvách pod priečnymi latami, tie zabezpečujú prevetrávanie krytiny a bezpečné odvedenie presiaknutých zrážok, táto skladba je nutná do obytného podkrovia pod akúkoľvek krytinu...
V prípade nedodržania tejto skladby hrozia veľké problémy s kondenzom v izolácii!
bodliak
03.02.15,18:45
paropriepustná fólia je len nato aby neprepustila paru zvnútra do izolácie ...


paroPRIEPUSTNÁ je len nato, aby NEPREPUSTILA paru.
Ja som z toho jeleň.
Róbert Bella
03.02.15,19:39
ospravedlňujem sa zospodu ide parozábrana hore paropriepustná ( poistná izolácia ) už mi to nemyslí takto večer ...
marleau
04.02.15,08:39
Najjednoduchšie a do budúcna najlepšie je zhodiť škridľu, správne olatovať krov a zabudovať aj paropriepustnú fóliu.
Teda 5 rokov dozadu a urobiť takúto hlúposť...alebo nepočítať do budúcna s možnosťou zobytnenia...kde ste boli všetci?
dnes sa dáva paropriepustná fólia skoro všade, kde je možnosť stavbu dodatočne zaizolovať, zobytniť. Ja ju dávam aj na garáže, šopy, sklady a dielne, ktoré (vraj) nikdy nebudú vykurované.
lapejko
08.02.15,19:08
mala by byť všade...