HorňákS
02.02.15,22:22
Dobrý deň, viete mi poradiť akú výšku diéty (stravného) si môže živnostník uplatniť do Číny? našla som sumu 38 €. Neviete mi poradiť, či je to aktuálna suma na rok 2015?
avalik
02.02.15,21:24
HorňákS
02.02.15,21:28
Ďakujem. a treba to aj dokladovať nákupom stravných lístkov alebo bločkom o nákupe jedla v celkovej sume 38 €?
avalik
02.02.15,21:34
nie, veď ako by použil gastráče v Číne? ;) ... ale predpokladám, že to je jednorázová pracovná cesta na pár dní ... v súlade s ZoDP § 19 ods. 2 e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu,87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste;
cloe
02.02.15,21:43
Prosím, ako musí živnostník zdokladovať, že bol na zahraničnej pracovnej ceste? Jedná sa mi konkrétne o to, že môj klient bol 3x v minulom roku pracovnej v USA, ale letenky mu platila firma, pre ktorú vykonáva služby. Chcem mu uplatniť len stravné na dobu pobytu, ale aký "dôkaz" treba dokladať. Povedal, že mi doloží nejaké prezenčné listiny z jednaní, ktorých sa zúčastnil alebo tak niečo. Môžem mu priložiť fotokópiu letenky, ktorú majú zaúčtovanú v inej firme?