Zuzana2
09.05.06,14:46
Invalidný dôchodca vo veku 67 rokov (jeho dôchodok sa považuje už za starobný) si založiť živnosť dňa 15.1.2005. Dňa 19.2.2005 ju pozastavil do roku 2016. Z tejto živnosti nemal žiadne príjmy ani nevykázal žiadnu činnosť.
V roku 2005 mal príjmy z dohody o vykonaní práce v sume 30 000,-- Sk (do 31.8.2005) a príjmy z prenájmu nehnuteľnosti v sume 23 000,-- Sk (počas mesiacov júl - august).
Prosím o radu:
1. Má robiť RZ?
2. Ak áno, na akom tlačive?
3. Aké príjmy mu vstupujú do RZ?
4. Aké prílohy budú?

Mnohokrát vopred vďaka.
ALDA
09.05.06,14:09
Invalidný dôchodca vo veku 67 rokov (jeho dôchodok sa považuje už za starobný) si založiť živnosť dňa 15.1.2005. Dňa 19.2.2005 ju pozastavil do roku 2016. Z tejto živnosti nemal žiadne príjmy ani nevykázal žiadnu činnosť.
V roku 2005 mal príjmy z dohody o vykonaní práce v sume 30 000,-- Sk (do 31.8.2005) a príjmy z prenájmu nehnuteľnosti v sume 23 000,-- Sk (počas mesiacov júl - august).
Prosím o radu:
1. Má robiť RZ?
2. Ak áno, na akom tlačive?
3. Aké príjmy mu vstupujú do RZ?
4. Aké prílohy budú?

Mnohokrát vopred vďaka.

mimotemy..nie som síce p. Mihál, ale musím reagovať:..ešte že si dala do témy to slovíčko "opäť".
ayya
09.05.06,14:40
Zuzanka, urobila si viac "chyb" zadanim takto formulovanej novej temy....

- pravdepodobne si si neprecitala etiketu http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html ... a naozaj cely prvy prispevok si prezri, prosim
- z toho vyplyvajuce dalsie: obratila si sa na konkretneho clena porady... on ti fakt asi nebude mat cas osobne odpovedat, alebo ta iba prelinkuje
- ostatni clenovia sa budu vyhybat odpovedi, kedze si oslovila priamo jeho a nepolozila otazku tzv. "na drevo do pľacu"
- pravdepodobne si si dostatocne nenastudovala doterajsie temy okolo ročneho zuctovania, ktore uz tu su ... to si myslim preto, lebo iste by si nasla niektore vhodne miesto v inej porade, kam otazku polozit ....

ale nejde o zivot, take veci sa stavaju, nedaj sa znechutit... dokonca to viem aj pochopit ... p. Mihal v dobrej voli propaguje poradu, kde sa da ...a "sviatocny" poradak, ktory sem casto nechodi - zbezne si pozrie otazky okolo rocneho zuctovania, tak z poctu prispevkov imho nutne musi ziskat dojem, ze p. Mihal ine cely den nerobi, iba odpoveda na jednotlive a konkretne otazky ...;) asi aj usilovnost moze obcas sposobovat neprijemnosti :)

Ja uz len cakam, kedy sa tu na p. Mihala zacnu obracat ludia aj ohladom volebneho programu :o
ayya
09.05.06,21:18
Z profilu členky Zuzana2:
Členom od: 23-11-05
Príspevky: 126
..
Ja som si tie jej prispevky aj trosku prebehla a iste viac ako polovica z nich obsahuje slovicko, dakujem, prosim, vdaka, zlati ste, prajem pekny den... a pod. :)
Slusne spravanie, naozaj velmi privetive a slusne...bodaj by sme k sebe vsetci boli aj v realnom zivote stale taki slusni ... Mrzi ma, ak ten moj predchadzajuci prispevok vyznel nejak ironicky na jej adresu, lebo to je potom hluboke nedorozumeni... :confused: v prvej casti som sa snazila objasnit, co sa vlastne stalo :o a preco nedostala odpoved, ale iba kratku reakciu pod kopiou jej vlastneho prispevku a prislo mi to luto ... a v druhej casti som sa ju snazila uprimne povzbudit... a ak ste tam navnimali nejaku ironiu, tak ta sa naozaj netykala Zuzany2, nakoniec aj tie jej chyby som v skutocnosti povazovala iba za "chyby" .. :eek:
ayya
09.05.06,21:55
Fajn. Mne osobne však skutočne veľmi vadí, keď niekto v príspevku vyžaduje odpoveď priamo od mojej osoby (ostatní Poraďáci sú asi vzduch) a vrcholom je, keď sa "objavím" ako názov témy.
ja ta chapem, ale ... istym sposobom je to dan tvojej popularite... hmm... :o
a imho: "to hlavné ešte len príde", neboj ;)
Zuzana2
10.05.06,05:45
Úprimne sa ospravedlňujem všetkým členom porady a samozrejme aj p. Mihálovi. Ja som si totižto chybu uvedomila ihneď ako som ju spôsobila, lenže už sa názov témy nedal opraviť. Naozaj som to nedokázala.
Zvlášť chcem poďakovať ayya - za to, že vôbec reagovala a aj za to, že sa ma "zastala".
Ešte raz ďakujem a ešte raz sa ospravedlňujem.
Zuzana2
10.05.06,11:13
Tak som si nasypala popol na hlavu.
Teraz prosím by ste sa nado mnou mohli zľutovať a troška mi pomôcť vyriešiť môj problém.
Vďaka aj Richardovi, ktorý mi pomohol.
ayya
10.05.06,11:27
......Zvlášť chcem poďakovať ....
mimotemy
co sa mna tyka, fakt niet za co, vedome som riskovala ze mi prischne nalepka: "iniciativny blbec je horsi ako triedny nepriatel", :D :D :D ale nedokazala som to prehliadnut a teraz ma mrzi, ze co sa tyka tejto odbornej temy... som v koncoch :o
verim, ze sa najdu "vediaci" a zaroven ochotni ;)
alušik
10.05.06,11:39
Invalidný dôchodca vo veku 67 rokov (jeho dôchodok sa považuje už za starobný) si založiť živnosť dňa 15.1.2005. Dňa 19.2.2005 ju pozastavil do roku 2016. Z tejto živnosti nemal žiadne príjmy ani nevykázal žiadnu činnosť.
V roku 2005 mal príjmy z dohody o vykonaní práce v sume 30 000,-- Sk (do 31.8.2005) a príjmy z prenájmu nehnuteľnosti v sume 23 000,-- Sk (počas mesiacov júl - august).
Prosím o radu:
1. Má robiť RZ?
2. Ak áno, na akom tlačive?
3. Aké príjmy mu vstupujú do RZ?
4. Aké prílohy budú?

Mnohokrát vopred vďaka.

No odpoviem, na čo budem vedieť odpovedať. Snáď neporadím zle.
Takže:
1. Ročné zúčtovanie urobiť musí, pretože bol prihlásený na zdravotnej poisťovni ako SZČO.
2. Tlačivo B? - Toto nech ma niekto opraví, ak to tak nie je.
3. Z týchto príjmov mu do RZP nevstupuje nič, lebo príjmy z prenájmu sa v ročnom zúčtovaní do úvahy neberú. A príjmy z dohody sa berú u dôchodcu do úvahy až po 1.9., ak by boli vyššie ako 13000,-.
Zuzana2
10.05.06,11:42
ayya, ešte raz vďaka

aj ja dúfam, že sa nado mnou niekto predsa len zľutuje
Jozef Mihál
10.05.06,11:49
Invalidný dôchodca vo veku 67 rokov (jeho dôchodok sa považuje už za starobný) si založiť živnosť dňa 15.1.2005. Dňa 19.2.2005 ju pozastavil do roku 2016. Z tejto živnosti nemal žiadne príjmy ani nevykázal žiadnu činnosť.
V roku 2005 mal príjmy z dohody o vykonaní práce v sume 30 000,-- Sk (do 31.8.2005) a príjmy z prenájmu nehnuteľnosti v sume 23 000,-- Sk (počas mesiacov júl - august).
Prosím o radu:
1. Má robiť RZ?
2. Ak áno, na akom tlačive?
3. Aké príjmy mu vstupujú do RZ?
4. Aké prílohy budú?

Mnohokrát vopred vďaka.
1. Áno, bol SZČO
2. Na príjmy z dohody do 31.8. sa neprihliada. Na príjmy z prenájmu sa neprihliada. Preto RZ robí len ako SZČO, typ B.
3. Len príjmy SZČO, tj nulové.
4. Žiadne.
alušik
10.05.06,11:51
Jupííí, ja som taká rada, že nie som až taká blbá.:D Jožko mi to potvrdil.
ayya
10.05.06,11:54
:)


.....
katkaj
10.05.06,11:57
Jupííí, ja som taká rada, že nie som až taká blbá.:D Jožko mi to potvrdil.

mimotemy Alušik neboj, si šikovná len tá téma zúčtovania je tak veľká, že sa veľakrát nedá použiť jednotné riešenie.:rolleyes: A potom je dobré si to nechať potvrdiť :)
Zuzana2
10.05.06,12:09
....pretože bol prihlásený na zdravotnej poisťovni ako SZČO.
Juj, ale on sa nebol prihlásiť do ZP. Vlastne preto si ihneď vybavil pozastavenie živnosti, lebo som ho upozornila, že musí platiť do ZP.