roderio
03.02.15,10:43
Dobrý deň, objednal som si z eshopu 6 vecí a jednu som vrátil, mám nárok na vrátenie poštovného. Ďakujem
ivka70
03.02.15,09:57
Nemas.
arizona
03.02.15,10:07
Nie,nemas.

Narok by si mal,keby si vracal celu zasielku.
ivka70
03.02.15,11:00
On chce vratit peniaze za postovne, ktorym vracal tu jednu vec spat .....
arizona
03.02.15,15:52
Ja som pochopila. Pre istotu som doplnila do prispevku,aby bolo jasnejsie...
veronikasad
03.02.15,16:04
dôvod vrátenia ?
arizona
03.02.15,16:07
ved dovod vratenia nemusi predsa uvadzat, nie?
veronikasad
03.02.15,16:25
nemusí, ale pokial by napr. dodávatel poslal tovar ktorý si neobjednal ...
karakul
03.02.15,16:35
... píše, že vrátil jednu zo 6 vecí, ktoré objednal
ivka70
03.02.15,19:25
Ja si myslim, ze nema narok, ani keby vracal celu zasielku.
bubkoch
03.02.15,19:47
arizona: a nie je to nahodou tak, ze narok na vratenie postovneho (pri vrateni celej zasielky) sa tyka postovneho ktore zaplatil eshopu ? netyka sa to jeho nakladov na postovne suvisiacich so zaslanim tovaru spat ...
ivka70
03.02.15,19:54
karakul
03.02.15,20:08
"Od svojej objednávky môžete v rámci tejto lehoty odstúpiť bez udania dôvodu, napr. aj vtedy, keď ste si kúpu rozmysleli.

Ak si chcete uplatniť právo na odstúpenie od zmluvy, musíte jednoznačne informovať obchodníka o svojom rozhodnutí odstúpiť od kúpnej zmluvy. Môžete to urobiť napríklad tak, že k tovaru, ktorý vraciate poštou, pridáte písomné vyhlásenie alebo zašlete fax či e-mail. Nestačí len tovar odoslať späť. Obchodník je povinný vám poskytnúť vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy, ktorý môžete použiť, aby ste ho informovali o odstúpení od zmluvy. Jeho použitie je však dobrovoľné.

Predajca vám musí peniaze vrátiť do 14 dní od prijatia oznámenia o odstúpení od zmluvy. Túto lehotu môže predajca predlžiť v prípade, že tovar nedostal späť alebo nemá dôkaz o tom, že ste ho poslali späť. Vrátanie kúpnej ceny musí zahŕňať náklady na poštovné, ktoré ste zaplatili pri objednávke tovaru. Obchodník však môže účtovať dodatočné dodacie náklady, ak ste výslovne žiadali o neštandardnú (expresnú) dodávku. Náklady na vrátenie tovaru predávajúcemu budete musieť zaplatiť vy."

zdroj citácie:
http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/returning-unwanted-goods/index_sk.htm

... v zadaní sa ale dožaduje vrátenia poštovného - ktorého?
ktoré sa zaplatilo za vrátenie tovaru? to znáša kupujúci.
ktoré zaplatil za odobratie 6 kusov tovaru? teda chce naspäť celé poštovné, alebo iba 1/6 ? lebo v opačnom prípade by mal dodanie ostatných 5 vecí zadarmo, čo tiež nie je kóšer! (to by potom vynaliezaví jednotlivci objednali vždy o 1 nepotrebnú vec navyše a vrátili by ju - tak by nakupovali bez poštovného).

tiež tu:
http://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/1425/category/zakonne-povinnosti-podnikatela/article/povinnosti-eshop-1306-2014.xhtml
arizona
04.02.15,07:18
Nejako sa asi rozumieme... Zakaznik ma narok na vratenie postovneho,ak vracia celu zasielku. Mysli sa tym postovne,ktore on zaplatil predajcovi. Ak vracia iba cast zasielky nema narok vymahat spat zaplatenu ciastku. Ale naklady na postovne na vratenie tovaru opat k predajcovi,znasa zakaznik sam,to nemoze vymahat od predajcu.