Leonka20
03.02.15,11:27
ake vsetke podklady mi ma zamestnanec doniest k RZ?napr. je zenaty, berie danovy bonus na dieta. je potrebne doniest aj doklad ze pobera rodinne pridavky?poradte dakujem.
Tweety
03.02.15,10:33
Ak má podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, všetky skutočnost sa uvádzajú tam. V RZD si akurát môže dodatočne uplatniť DB , NČZD na manželku , žiadne potvrdenia netreba. Všetko uvedie v žiadosti.
AK mal okrem vás aj iný príjem zo ZČ, tak predloží potvrdenia. Na žiadosti vlastne označí, čo si vlastne chce dodatočne uplatniť.
Leonka20
03.02.15,12:13
no ved toze ziadosti im vypisujem ja, lebo oni sami nevedia co pisat a ja ked som si bola osobne po moje potvrdenie ze som poberala rodicovske tak mi tam tetka z UP supla aj rodinne pridavky. tak teraz neviem, ci rodinne pridavky si mam dat tiez do úhrnu prijmov? dakujem.
Tweety
03.02.15,12:21
prídavky ani rodičovský príspevok nie je zdaniteľným príjmom, ani vlastným príjmom na uplatnenie NČ manželky
Leonka20
03.02.15,12:35
ani ked si ja sama budem robit RZ? tak nechapem, naco som potom dakedy manzelovi davala potvrdenie o tomze som poberala Rodic.prispevok?
a potvrdenie o prijem z marodky?
avalik
03.02.15,12:54
V žiadosti o RZD sú uvedené doklady aj s uvedením § ZoDP.

Ak si zamestnanec podáva DP sám na stránke FS je tiež uvedený zoznam dokladov https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/dane/dan-z-prijmov/_danove-priznanie#DanovePriznanieTypA