janca 1
03.02.15,13:23
Dobrý deň, došla mi zálohová faktúra na nákup osobného automobilu vo výške 4 800 EUR .Zálohovú faktúru som zaplatila a na základe platby mi prišiel daňový doklad na zaplatenú zálohu, kde bol vyčíslený základ 4000 EUR a DPH 800 EUR. Na základe tohto dokladu som si DPH uplatnila v daňovom priznaní a čakala som na dodávku osobného automobilu. Dodávateľ stále predlžoval termín dodávky až nakoniec som ho musela dať na súd a podať naňho trestné oznámenie. Pretože mi nechcel vrátiť zálohu a ani dodať automobil. Teraz nie som si istá, či tento dodávateľ odviedol DPH. Ako mám ďalej postupovať s DPH? Čakať na rozhodnutie súdu? A ak bude pohľadávka nevymožiteľná a budem ju chcieť odpísať ako naložiť s DPH? Ďakujem za každú odpoveď.
juzek691
03.02.15,13:12
asi sa k DPH nedostaneš a ak on DPH nezaplatil, tak ju môžeš ešte raz zaplatiť aj daň.úradu.
janca 1
03.02.15,13:34
No práve, že neviem čo s tou DPH. Som z toho zúfalá, ako zistím či ju odviedol? Mám zavolať na daňový úrad? Mne DPH daňový úrad vrátil, ale stále mám túto zálohovú faktúru otvorené. A teraz neviem, či mám zas ja späť zaplatiť DPH alebo čakať na nejaké rozhodnutie zo súdu a potom to riešiť.
martinez
03.02.15,13:42
Pokial neboli splnene podmienky §69b a subjekt ani nebol zverejneny v zozname subjektov, u ktoreho nastali dovody na zrusenie registracie (vid web financneho riaditelstva), tak DPH neries... ak nastane problem Danovy urad Ta bude kontaktovat a posle Ti rozhodnutie