Radka08
03.02.15,13:51
Dobrý deň poraďáci.
Chcem sa spýtať, kto účtujete, alebo ste niekedy účtovali v Money S3 - ako ste robili košieľky? Pretože po bývalej kolegyni som nenašla košieľku ani jednu, vystavené faktúry, ID aj pokladňa je OK, tam sa dá vytlačiť doklad aj so zaúčtovaním, ale čo prijaté faktúry? Tie ich košieľky sú strašne obrovské, pomaly cez pol strany, všetky košieľky, čo som za svoj život videla, tak sú úzke papieriky a tieto ich sa dokonca ani nedajú vytlačiť viaceré na jednu stranu, tak ako keď mám 100 faktúr a mám zničiť 100 papierov alebo to obracať ručne v tlačiarni, to asi radšej spravím v exceli nejakú šablónu a budem každú faktúru ešte raz ručne účtovať. Ach jaj :(

Ďakujem vopred
Tweety
03.02.15,13:03
Tzv. košielky alebo likvidačný list, nie sú povinnosťou ak máš priamo na faktúre účty, na ktoré bola zaúčtovaná.
Radka08
04.02.15,05:29
Tweety ja viem, ja píšem, že na VFA, pokladničné doklady, ID to viem vytlačiť, pretože to robím ja, ale keď mi príde prijatá faktúra, tak na tú to potrebujem "prilepiť"
veronikasad
04.02.15,05:33
Nebude jednoduchšie dať si vyrobiť pečiatku ako vypisovať tabulky v exceli ?
Radka08
04.02.15,05:44
No aj to ma napadlo, nejakú starú už máme. PANE BOŽE, ale ako teda robia tie softvéry :( ja sa s tým Money nejako nemôžem stotožniť
veronikasad
04.02.15,05:56
S Money som kedysi (asi pred 10 rokmi) chvíľu robila a z môjho pohľasdu to bol najhorší účtovný SW, s ktorým som sa počas účtovnej praxe stretla ...
Radka08
04.02.15,05:59
:D no to ďakujem... asi bol najlacnejší keď ho sem bývalý konateľ dal...
Tweety
04.02.15,06:41
ale veď predsa účtovanie máš priamo v softe, nie? potom už nemusíš riešiť žiadne košielky, ale tá pečiatka na predkontáciu je dobrá, tiež som ju používala.
Radka08
04.02.15,11:25
Podľa ZoU má účtovný doklad obsahovať označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave PU, ak to nevyplýva z programového vybavenia - ešte ma napadlo (bavíme sa stále len o prijatých faktúrach) - nestačilo by, keby som vytlačila knihu všetkých prijatých faktúr aj so zaúčtovaním? resp. kto mi vlastne bude kontrolovať, ako mám tie faktúry zaúčtované?