anonym_anonym
03.02.15,14:07
Dobrý deň všetkým,

pracujem na živnosť ako copywriter z čoho mám pravidelné príjmy, ktoré viem ako presne do DP uviesť. Okrem toho však prvý rok pracujem aj ako redaktorka jedného periodika (na základe Rámcovej zmluvy o použití slovesných diel) a z tejto činnosti mi vyplácajú mesačne už zdanený honorár.

Viete mi prosím poradiť, kam presne tieto príjmy uviesť do DP a či sa započítavajú do celkových príjmov? Logika mi hovorí, že keď už raz boli zdanené, nemali by sa započítavať do základu z ktorého odvádzam daň. :) Ale v účtovníctve nie som vôbec zbehlá, takže si nie som vôbec istá touto mojou "úvahou" .

Za každú radu ďakujem!
ariadna22
10.02.15,18:39
vypýtaj si potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2014,
príjmy zo zamestania(§5) sa uvádzajú v tabulke pred tabuľkou podľa § 6 - zo živnosti...
anonym_anonym
11.02.15,07:26
ďakujem za odpoveď. ja mám ale tento príjem (a rovnako aj zmluvu na základe ktorej činnosť vykonávam) naviazaný na živnosť. takže všetky príjmy, ktoré mám plynú z tejto živnosti, takže z tohto dôvodu by to asi v tej časti tabuľky (podľa §5) byť nemalo. Neviem len, ako rozlíšiť tie príjmy, ktoré treba zdaniť a ktoré už zdanené sú.