anjel46
03.02.15,16:33
chcem sa opytat,moj syn ma 2 roky a chcela by som ho dat do skolky,ale neviem ci nebude problem kedze malemu zistili histaminovu intoleranciu.dakujem
taiko
03.02.15,15:43
ako mu zistili histaminovu intoleranciu? POvedal vam niekto, ze vela histaminu sa vyluci, ak clovek zje nieco co nie je schopnu stravit, mapr kravska mlieko, alebo lepok?
kukni nasu skusenost http://www.porada.sk/t227722-otrava-vinom-histaminova-intolerancia.html#post2436945
Anika61
03.02.15,16:40
http://www.ciaa.sk/clanky/histaminova-intolerancia
Ty najlepsie poznas svoje dieta,tak zrejme vies ake obmedzenia ma pri tej chorobe,ak si myslis,ze v skolke zabezpecia jeho potreby tak ho prihlas,ak vyzaduje dieta zvlastnu starostlivost...dietu,atd .urcite by si to mala dobre zvazit.
anjel46
03.02.15,16:53
vzali mu krv na imuno alergo......maly pije mlieko z krabice už dlho
anjel46
03.02.15,16:55
dnes som volala na vysledky testov a popravde....pochybujem ze niekto bude upravovat stravu,ak to nebude jeho povinnost,.....a zvlastnu starostlivost.....no neviem.....dodnes sme nevedeli ze maly nieco take ma
Anika61
03.02.15,17:09
To je iste,ze stravu mu nebudu davat inu...ale zazila som mamicku,ktora nosila specialnu stravu dietatu do skolky,tam mu ju len prihriali....a mozno by si mala ostat doma s malym aspon rok.
anjel46
03.02.15,17:27
ved to som chcela vediet,ci by na zaklade tejto diagnozy predlzia rodicovsky prispevok
Anika61
03.02.15,17:38
Ked pojdes s vysledkami z alergo k detskemu lekarovi s nim sa porad.
Anika61
03.02.15,17:53
Kazu
03.02.15,19:45
Ráno odovzdáme v škôlke desiatu, napoludnie prinesieme teplý obed a zároveň odovzdáme olovrant. Tabletky jej učiteľky dajú. Histaminik nemôže jesť ohrievané jedlo takže sa nedá večer uvariť, ráno zobrať do škôlky a na obed prihriať. Neviem či rodičovský predĺžia, nevesta to nezisťovala.
taiko
03.02.15,20:24
Davate dietatu Daosin, alebo nieco ine?
Majte rozum ludia. :eek::eek::eek::eek::eek:
Mam za to, ze histaminova intolerancia je nezmysel. Lekari to teraz pouzivaju ako pred rokmi pouzivali syndrom drazdive hrubeho creva. Ospravedlnuju tym vsetko, co nevedia vysvetlit. Mame s tym osobnu skusenost.
Ked nezistite pravu pricinu nadmerneho histaminu v krvi, co je otrava inym jedlom, symptomy sa budu len zhorsovat.
Peggynka
03.02.15,20:29
Je mi to nejaké čudné,predsa tak malé dieťa z tých potravín,ktoré obsahujú histamín,ešte v jedálnom lístku nemá.Možno by to chcelo ešte doplňujúce vyšetrenia.Na akom základe robili testy na histamínovú intoleranciu?
taiko
03.02.15,20:34
Aby som odpovedal na Tvoj koment.
To ze maly pije mlieko uz dlho neznamena, ze mu neskodi. Bol maly testovany na alergie na laktozu a mliecny protein? Alebo ma mozno na mlieko potravinovu intoleranciu a ta sa ani neda 100% testovat.
Kravske mlieko a psenicna muka su potraviny, najcastejsie sposobujuce problemy. Vysad mlieko a psenicnu muku a uvidis, ci mu nezmiznu priznay, ktore si prisudila histaminovej intolerancii. Vsak za skusku nic nedas. Dva tyzdne bez mlieka a muky vydrzi a nebudes ho mozno musiet trapit nejakymi histaminovymi dietami. Mlieko mozes nahradit napr tak, ze zmiesas kokosove, mandlove a spaldove. To bude isto mlademu chutit
aha tu o intolerancii na laktozu http://www.jedloakopriatel.sk/laktoz...-kde-vsade-je/
Otcovi tiez " zistili " histaminovu intoleranciu z krvi a na koniec sa to ukazalo ako blbost.
Peggynka
16.11.15,06:58
taiko
16.11.15,07:10
najma sa to zide vyrobcovi daosinu ;)
Peggynka
16.11.15,10:01
Spolieham sa na zdravý rozum a myslím,že ty si to tu popísal dostatočne.Mne išlo hlavne o ten zoznam potravín,určite nie propagáciu daosinu.Ak sa vyhnem problematickým potravinám,nepotrebujem ho...a ani ho neužívam :)
taiko
16.11.15,10:22
tak s tym sa da suhlasit, len aby sa zbytocne nevylucilo viac potravin ako treba. Hovorim so skusenosti s mojijm otcom, ktoru som tu uz niekde popisal.. Tam bola rada od gastroenterologa, vylucte vsetko zo zonamu, alebo si davajte Dasoin, ktory vyjde tak 55 EUR na mesiac.
A nakoniec sme zistili ze mu len mlieko vadi a vsetko ostatne zo zoznamu moze
Peggynka
16.11.15,10:51
Samozrejme,netreba zabúdať,že ten problém môže byť zle diagnostikovaný,príp. kombinovaný napr. s alergiou na mlieko,lepok alebo s intoleranciou laktózy (pričom HIT mlieko doporučuje).Príznaky sú podobné :mee:
BXLmiami
16.11.15,11:04
A hlavne netreba zabudať,že problém môže byť vo vývoji.
taiko
16.11.15,17:19
@peggy tak tak, len ta otcova "prepytujem" lekarka, nic take nezvazovala, len Daosin tlacila :)