dankabo
04.02.15,00:26
Manžel začal podnikat v roku 2013 popri zamestnaní,za daný rok podal danove priznanie typu, k 30.4.2014 živnost zrušil, pretože za rok 2014 nemal žiadny príjem z podnikania. Platil odvody len do zdravotnej poistovni do soc.nemusel.Má za rok 2014 podat danove priznanie typu B ? Može si odpočitat odvody do zdravotnej poistovni ? Alebo stači RZD u zamestnavatela?
Anik
03.02.15,23:35
má podať DP typ B nakoľko mal za rok 2014 stratu z titulu platenia odvodov na zdr. poisťovňu. Od zamestnávateľa si zoberie potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a zahrnie do DP
dankabo
06.03.15,16:29
Do akeho riadku mám vyplnit danovu stratu -odvod do ZP? Ja som ju dala na str.3do PREUkázatelne zaplatene poistne,( uplatnujem si paušalne výdaje,hoci mám prijem 0 tak je to asi jedno),tým padom sa mi to dostalo do TAB.č.1,riad.9,stlpec 2,potom do riad.44,ale na r.73 sa mi to neodpočítalo. tak neviem, či to mám dat niekde do r .50-52 alebo niekde na str.7 alebo si nemožem uplatnit stratu,kedže som namala príjem z podnikania ,len zo závislej činnosti?Treba na DU priniest potvrdenie zo zdrav.
postovni o zaplateni alebo stací výpis z učtu ?