milkami
04.02.15,07:31
majiteľ zhotovil vo vlastnej réžii oplotenie pozemku, predtým ohlásil stav.úradu,dostal súhlas. Cena materiálu je cca 300 Eur, plot má slúžiť ako dočasný do ukončenia stavby, ale nikto netuší ako dlho. Musím ho zaradiť do DHM, alebo môže ísť priamo do výdavkov?
marjankaj
04.02.15,07:07
Musíš odpisovať.
Iba ak by ten plot stál do 1 €, tak by si ho odpísal už za jeden rok.
tinah.42
15.07.15,16:54
Dobry den,
chcela by som sa opytat...v roku 2011 sme zaradili do majetku oplotenie. Tento rok sa cast pozemku predala a teda posunuli sme oplotenie.
Fakturka, ktora prisla za sluzby suvisiace s posunutim plotu (demontaz casti plotu, nasledna montaz, odvoz odpadu), plus druha faktura - zameranie od geodeta, ak to beriem ako celok, tak presahujem sumu 1.700 eur. Jedna sa o technicke zhotenie?
Vedeli by ste mi poradit?
Vopred velmi pekne dakujem.
Nandrolon
15.07.15,17:13
Presne tak ako pise marjankaj. U stavieb a budov neexistuje ziadna hranica 1700 eur. Zaraduje sa to vzdy ako dlhodoby majetok bez ohladu na cenu. Ak by to stalo menej ako 1 euro, vzhladom na zaokruhlovanie by to jedine vtedy islo do nakladov v prvom roku...
Nandrolon
15.07.15,17:16
Ako TZ. Ak sa daval na ine miesto a menila sa jeho dlzka, tak jednoznacne TZ.
tinah.42
15.07.15,17:22
Dakujem. Dlzka sa zmenila, pozemok bol ohraniceny a teraz kedze sme cast predali, tak sa nam zmensil, preto sme si posunuli oplotenie. Ale je to zmena obstaraneho majetku, preto to asi zauctujem ako zhodnotenie.
Chcela som sa opytat a mozem zahnut do zhodnotenia vsetky faktury co s tym suvisia? Cize aj zameranie od geodeta?
Nandrolon
15.07.15,17:24
Tu vyvolanu investiciu som si pomylil, je to uplne iny pripad, upravil som prispevok a musi to byt jednoznacne TZ.
tinah.42
15.07.15,17:28
dakujem velmi pekne :)