AdrianaA
04.02.15,11:47
V 12/2014 sme kúpili tlačiareň OKI v promo akcii a bol nám poskytnutý Cashback vo výške 250,- EUR. Ten nám prišiel na účet 01/2015 spolu z emailom, kde je uvedené, že táto suma neobsahuje DPH. Žiadny doklad od OKI nedostanem, nakoľko tlačiareň sme kúpili od slovenskej firmy v SR a Cashback nám poskytla česká spoločnosť OKi . Je my jasné, že musím odviesť DPH, ale akým spôsobom to uvediem do KV, keď nemám IČ DPH ? Poradí niekto. Súrne.
AdrianaA
04.02.15,10:54
može byť :)
Viera
19.05.15,13:53
Mám ten istý prípad s cashback OKI. Daňová poradkyňa mi povedala na školení, že sa to dá považovať za dar a ona by to do priznania DPH ani do kontrolného výkazu nedávala. Z daňového úradu som ale dostala odpoveď, že to mám zdaniť a dať do riadku 28 mínusom a do kontrolného výkazu do C2, pričom do čísla dokladu a pôvodného dokladu uvediem nuly. Podarilo sa Vám zistiť ešte niečo okolo cashbacku od OKI ?
gladius
24.11.15,10:51
Mám ten istý problém, dokonca som napísal aj do centrály OKI, aby mi vysvetlili ich biznis model a samozrejme nič. Po porovnaní s českou stránkou, kde uvádzajú, že pri cashbacku v Česku tá suma obsahuje v sebe DPH. Keďže v SR cashback v sebe DPH neobsahuje, tak som sa rozhodol, že to samozdaním ako prijatú službu z ČR. IČ DPH organizátora tohto celého som si našiel na ich stránkach, cez portál Finančnej správy som si overil jeho platnosť a hotovo.

Nechcel som to riešiť ako dobropis, kvôli číslam tých dokladov, ktoré neexistujú a bohvie kde by začal kontrolný výkaz vykazovať podozrivé operácie.
kurtova
25.01.16,13:31
Mne tento mesiac nastala rovnaká situácia a nikde na internete som nenašla nič iné k tejto problematike, tak to urobím tak, ako poradila Vierka. Ale ak uvediem do riadku 28 priznania sumu DPH mínusom, tak to nebude sedieť, nakoľko sa DPH odpočíta a ja mám DPH z cashbacku odviiesť !! Oprava sa teda asi musí uviesť plusom. Základ casbacku by asi bolo možné považovať za dar z pohľadu dane z príjmov, ale DPH by sa malo uhradiť.
kurtova
25.01.16,13:51
Našla som na potvrdenie postupu toto usmernenie: https://podpora.financnasprava.sk/743640-Nepriame-z%C4%BEavy. Ke´dže podľa nich nastala aj oprava základu dane, tak by sa to v priznaní DPH malo uvádzať v riadkoch 26 a 27